Ana sayfa Oyunlar Diğer Oyunlar Left 4 Dead 1&2 – Karakterlerin Hikayeleri

Left 4 Dead 1&2 – Karakterlerin Hikayeleri

PAYLAŞ

Valve’nin en çok oynanan oyunlarından biri olan Left 4 Dead ikilemesindeki karakterlerin, salgın patlamasından önce nasıl bir hayatları olduğunu hiç merak ettiniz mi?

Left 4 Dead 1 

Bill

William “Bill” Overbeck

Tam ismi William “Bill” Overbeck’tir. US Army 1st Special Forces Group’ta savaşmış bir Vietnam gazisidir. Grubun en yaşlı üyesidir. Bill, çizgi romana göre Left 4 Dead 2’nin “Geçiş” senaryosundan önce “Fedakarlık” senaryosunda ölmüştür. Köprüyü kaldırıp diğer üç sağ kalanı kurtarmak kendini feda etmiştir. The Sacrifice çizgi romanına göre Bill, köprüyü yeniden etkinleştirmek için aşağı indiğinde birden fazla Tank tarafından saldırıya uğrayarak ölmüştür. Bernard Fouquet’in yüz şekliyle modellenmiştir.

 

Zoey

Zoey

Yaşı ve memleketi bilinmemektedir. Grubun tek kadın üyesidir. Geçmişinde herhangi bir dövüş tecrübesi yoktur. Çizgi romandaki hikayeye göre annesi enfeksiyona uğramış ve ailesine saldırmaya kalkışmıştır. Bunun üzerine Zoey’in babası, Zoey’in annesini öldürmüştür. Bir süre sonra Zoey’in babası da enfeksiyona uğramaya başlamıştır. Zombiye dönüşmeden önce Zoey’in babası, kızından kendisini öldürmesini istemiştir ve Zoey, kendi babasını vurmuştur. Sonja Kinski’nin yüz şekliyle modellenmiştir.

Louis

Louis

Louis, salgının patlak verdiği güne kadar, bir elektronik mağazasının asistan menajeriydi. Salgının patlak verdiği günde de, çalıştığı mağazadan çıkıp hayatta kalan diğer insanlara katılmıştır. Her şeye fazla paniklenir ve garip bir şekilde hapları sever. Sean Bennett’ın yüz şekliyle modellenmiştir.

 

Francis

Francis

Hell’s Legion ekibinde üye olan Francis, üstündeki deri ceketi ve vücudunu kaplayan dövmelerinden anlaşılacağı şekilde bir motorcudur. Kişilik olarak; soğukkanlıdır ve çok argo kullanır. (oyun içindeki diyaloglardan da anlaşılabilir.) Taylor Knox’un yüz şekliyle modellenmiştir.

 

Left 4 Dead 2

Coach

Coach

44 yaşında olan Coach, iri cüssesi yüzünden koşmakta zorluk çekmektedir. Savannah’ta yaşamaktadır. Freshman Futbol Takımı’nın koordinatörü ve bir okulun sağlık danışmanıdır. Grubun en yaşlı üyesidir. Testereyi iyi kullanır. Darnell Rice’ın yüz şekliyle modellenmiştir.

 

Ellis

Ellis

23 yaşında olan Ellis, Savannah’ta bir üniversitede son sınıf öğrencisi ve aynı zamanda bir tamircidir. Grubun en genç ve heyecan dolu üyesidir. Yaşı gereği sık sık şakalar yapar. Jesy Mckinney’in yüz şekliyle modellenmiştir.

 

Nick

Nick

35 yaşında olan Nick, kıyafetinde anlaşılabileceği üzerine, zengindir. Hem kumarbaz hem de dolandırıcıdır. Savannah’a kumar için gelmiştir. Bu yüzden gruptaki en pesimist ve bencil kişidir. Tymour Ghazi’nin yüz şekliyle modellenmiştir.

 

Rochelle

Rochelle

29 yaşında olan Rochelle, grubun tek kadın üyesidir. Bir televizyon kanalında yapımcı olarak çalışmaktadır. Normalde Cleveland’lı olsa da, Savannah’ta yaşamaktadır. Shanola Hampton’ın yüz şekliyle modellenmiştir.

Yorumlar