Ana sayfa Middle Earth J.R.R Tolkien Legolas'ın ilk görevi neydi? Çok şaşıracaksınız!

Legolas'ın ilk görevi neydi? Çok şaşıracaksınız!

PAYLAŞ

Adı yeşil yaprak, güneş ışığı, elf perisi anlamına gelen Legolas, Kuzey Karanlık Ormanı olan Kuyutorman’ın Sindar Elf Kralı Thranduil’in oğludur.

21 Mart 3017’de Gollum’u Tek Yüzük hakkında sorgulamak ve tutsak etmek için Mirkwood’a getirdi. Gollum hapsedildi, ancak elfler ona acıdıklarından tek başına ağaçlara tırmanmasına izin verdiler. Gollum, 3018 yılının Haziran ayında bir gece aşağıya inmek istemedi ve ağaçta kaldı. Aynı gece elflere orklar tarafından saldırıldı ve Gollum kaçtı.Babası Thranduil ise gollum’u bulma görevini vermiştir.

(Thranduil bilinmeyen 1. çağda evlenmiş, 2.çağda oğlu Legolas doğmuştur.
Babasının doğumu bilinmektedir, ama annesi hakkında detaylı bir bilgiye sahip değiliz. (Bildiğimiz tek şey
Annesi Sayısız Gözyaşı Savaşında ölmüştür.)Lakin Legolas hakkında bir çok bilgiye sahip olduğumuz aşikar.)

Daha sonra Güneşin Üçüncü Çağının 3019. yılında Legolas, Elrond tarafından yüce divana çağrılarak Yüzük Kardeşliği’nin bir üyesi oldu. Keskin elf gözleri, ormanlık alanlardan edindiği deneyimleri ve ölümcül yayı, hızı ve zekası ile, Kardeşlik’e büyük yararı dokundu. Daha sonra Gandalf’ın liderliğinde Caradras geçidine, ondan sonra da cücelerin mekanı Moria’ya gitti. Gandalf kaybolduktan sonra Aragorn’un önderliğinde Lothlorien’e oradan da Amon Hen’e gitti. Amon Hen’de Boromir öldürüldü, Merry ile Pippin kaçırıldı, Frodo ve Sam ise onlardan farklı bir yol izleyince kardeşlik bozuldu. Aragorn ve Gimli ile birlikte Merry ile Pippin’i kurtarmak için Ork’ların peşine düştü.


Daha sonra Legolas Rohan’ı savunmak için Miğfer Dibi Muharebesine katıldı. Savaş bittikten sonra bu üçlü Gondor’u kurtarmak için, Ölüler Geçidi’nden geçerek Pelargir’deki Korsan gemilerini ele geçirdi ve gemilerle Pelennor Düzlükleri Savaşı’na katıldılar.Sauron yok edildikten sonra Legolas, Ithilien’de bir Ormanlık Bölge Elfleri kolonisi kurdu ve buranın efendisi oldu. Dördüncü Çağın 120. yılında Aragorn’un ölümünün ardından kendisinin yaptırdığı gemi ile Legolas, arkadaşı Cüce Gimli ile birlikte Ölümsüz Topraklara doğru yelken açtı.

Kaynaklar:

Yüzük Kardeşliği

İki Kule

Kralın Dönüşü

Yorumlar