Ana sayfa Game Of Thrones Lena Headey Röportajı

Lena Headey Röportajı

PAYLAŞ

Demir Taht’ta artık yeni biri oturuyor. Westeros’a artık Cersei Lannister hükmediyor. Entertainment Weekly de bunun üzerine Cersei Lannister’ı canlandıran Lena Headey ile bir röportaj yapmış. Biz de o röportajı sizler için çevirdik. Orijinali buradan bulabilirsiniz.

Lena Headey’nin sezon başlamadan evvel, “Cersei için en ilginç sezon olacak.” dediğini de hatırlatarak, ana konuya geliyoruz. EW muhabirinin soruları kalın, Lena’nın cevapları normal yazılmıştır.

lena1

Evet, sanırım Kurbağa Maggy haklıymış.

Evet, sonunda kehanet gerçekleşti. Ki korkunçtu. Aynı zamanda da en büyük zafer anını yaşadı. Tüm düşmanlarından kurtuldu, tanıdığı düşmanlardan en azından. Ve gidip Tommen’ın ölüsünü görüp “Oh. Peki. Tacı ben alırım.” Çok fena.

 

Düşmanlarının hepsinden aynı anda kurtuldu, harika bir şey.

Senaryoyu okurken sırıtıyordum. Herkesin donakalacağını, heyecanlanacağını ve Cersei’nin tarafında oldukları için rahatsız olacaklarını biliyordum*

 

Septa Unella’yı da hallettiniz. Biraz da başbaşa vakit geçirdiniz.

Çok kirliydi. Çok da harikaydı. Herkes aralarındakilere tanık oldu. İnsanların kendilerini, “Evet!” demekten alıkoyamadıklarını düşünüyorum. Fazlasıyla “ahlakdışıydı” Sahnenin daha kötü olmasını düşünüyorlardı ama yapamadılar. Bu biraz daha “ehli” versiyonu. Ona rağmen kötü. Kesinlikle onun yerine Sept’te havaya uçurulmayı tercih ederdim.

 

Cersei’yle ilgili en ilginç şeylerden biri de her zaman kontrol istemiş olması ama özellikle de Demir Taht’ı istemiyordu.

Doğru.

 

Güç ve güvenlik istiyordu. Ama özellikle en tepeyi hedeflemiyordu. Olabileceğini düşünmüyordu sanırım.**

Evet. Sanırım içinden bir ses, “Bana olmasını istemediğim bir şeyi kimse bana bir daha yapamayacak” diyordu başına gelenler yüzünden. Bu da her şeyin sonuydu.

 

Dizide oynayan aktörlerin çoğuna eminim, “Taht kimin olacak?” sorusu geliyordur. Senaryoyu okurken Cersei’nin olduğunu gördüğünüzde tepkiniz ne olmuştu? En azından şimdilik onun.

İnanamadım, doğal olarak. Şok olmuştum. Dokuz defa falan okudum. “Dalga geçiyorsunuz!” dedim. Sonradan onu kimin alaşağı edeceğini merak ettim. Sadece çok kısa bir süreliğine bile orada olabilirdi. O an düşündünüz, “Ya şimdi ne olacak?” Sonrasında her sezon oynadığımız oyunu oynamaya başladık: “Şimdi Demir Taht kimin olacak?”

 

Yani tahmininiz, Cersei’nin çok hüküm sürmeyeceği yönünde mi?

Öyle. Kesinlikle öyle! Hiçbir şansı yok. Bu, delilikte bir duraksama anı sadece.

 

Onu kimin alaşağı edeceği sorusu biraz belli oldu sanki sezon finalinde?

“Gemiler geliyor.” kısmını okuduğumda tüylerim diken diken oldu. Her sezon bizimle alay edip duruyorlar ve neler olacağını bilmiyoruz çünkü bize söylemiyorlar. Devasa bir savaşın olacağını tahmin edebiliriz. Kim bilir? Tam bir gizem.

 

Dany’nin gelişi, Cersei ve Tyrion’ın karşılaşma olasılığını da artırıyor sanırım?

Cersei ve Tyrion’ın biraraya gelişi için herkes kadar heyecanlıyım. Harika bir şey. Bu iki karakter ilgi çekici çünkü aralarında o kadar nefret var ki… ve birazcık da saygı tabii. Eğer şansları olsa ikisi de birbirini öldürürdü.

 

İnsanlar genelde Demir Taht’tan sağ salim ayrılmıyorlar. Bu sizi endişelendiriyor mu?

Hayır. Hep dediğim gibi eğer olacaksa; şanlı, kanlı ve doğru insanın ellerinden olmalı.

 

Peki o kişi kim?

Bence Arya da Tyrion olmalı.

 

Evet, Tyrion ilginç olurdu.

Kimse onun ölümüne Tyrion kadar sevinmezdi.

 

Ayrıca Peter’la o sahneyi yapmaktan memnuniyet duyardın.

Bayılırdım. Belki de bir ölüm öpücüğü tarzı bir şeyimiz olurdu.

 

Notlar:

*Rahatsız olmaktan ziyade Cersei karakterine sempatisi artan pek çok kişi olduğunu söyleyebiliriz rahatlıkla. Bunu ekleme gereği duydum.

**Kitaptaki Cersei’nin direkt öyle bir düşüncesi olmasa da “kendini Demir Taht’ta hayal ettiği” yerler vardı.

Yorumlar