Ana sayfa Oyunlar Life is Strange 2 – Bölüm 1’in Çıkış Tarihi Belli Oldu!

Life is Strange 2 – Bölüm 1’in Çıkış Tarihi Belli Oldu!

Merakla beklenen oyunun çıkış tarihi sonunda belli oldu!

PAYLAŞ
Life is Strange 2

Dontnod Entertainment tarafından raflardaki yerini alan Life is Strange büyük bir beğeni kazanmıştı. Eşsiz hikayesi ve kurgusu ile o kadar beğenildi ki 2 adet spin-off oyunu bile çıktı. Ama hayranlar asıl ikinci oyunu bekliyordu. İkinci oyunun çıkacağı kesindi ama çıkış tarihi sadece söylentiden ibaretti.

 Life is Strange 2 Çıkış Tarihi Belli Oldu

Life is Strange 2 Bölüm 1 çıkış tarihi resmi olarak 27 Eylül 2018 olarak belirtildi. Şu an itibari ile oyunun konusunun ne olacağı belli değil. Her şey gizemini koruyor ancak Dontnod Entertainment Ağustos ayında Gamescom’da daha fazla ayrıntı paylaşacağına söz veriyor.

Birinci Oyunu Hatırlayalım

Max Caulfield kendisi çok yetenekli olan bir fotoğrafçı ve yetenekleri sayesinde ilham kaynağı olan Mark Jefferson’ın öğretmeni olacağı Blackwell Akademesinde burs kazanıyor.Okul hayatında başarılı olan Max öğretmeni ve idölü tarafındanda gerçekten eşsiz bir yeteneği olduğunu fark ediyor ve Günün Kahramanı adındaki fotoğraf yarışmasına katılmasını gerektiğini dersinde söylüyor dersten sonra bunalan Max tuvalete yüzünü yıkamaya gittiğinde şehrin sahibinin şımarık oğlu Nathan’ı tuvalete gergin bir şekilde girdiğini görüyor ve o sıra kovaların olduğu yere saklanıyor Nathan’ın hemen ardından punkçı mavi saçlı bir kız giriyor ve bir şey hakkında tartışıyorlar o sıra Nathan sinirlenip kızı vuruyor bizde bunu görünce olayı durdurmaya çalışıyoruz ve tam o sırada Max zamanı geriye alma özelliğini fark ediyor ve yeniden dersin işlendiği zamana gidiyor ders bitiminde yaptıklarını tekrar ediyor ve Nathan ve mavi saçlı kızın gelmesini bekliyor kızı vurmasına yakın Max yangın alarmını çalıştırıyor ve kızı kurtarıyor.

Grafik ve atmosfer olarak oyuncuları çok etkileyen oyunun müzikleri ise tam bir şaheser olarak ifade ediliyor. Seçenekler ile oyunun sonuna etki edebiliyoruz. Bakalım ikinci oyun beklentileri karşılayıp oyuncuları memnun edebilecek mi?

 

Yorumlar