Ana sayfa Oyunlar Diğer Oyunlar Life is Strange Film Oluyor !

Life is Strange Film Oluyor !

PAYLAŞ

Evet yanlış duymadınız! Legendary Digital Studios, Hollywood Reporter’ın haberine göre Life is Strange’in filmi için düğmeye bastı.

life_is_strange__together__by_sakimichan-d9okm1i

Dontnod Entertainment ve SquareEnix tarafından geliştirilen, seçim tabanlı grafik macera oyunu Life is Strange, Legendary Digital Stüdyoları’nda, film uyarlaması yapacak.

Legendary Pictures bu özel bölümde web serisi yaratmaya kararlı. Bildiğimiz üzere Youtube ünlüleri olan Hannah Hart ve Grace Helbig’in baş rolde olduğu uzun metrajlı Electra Woman & Dyna Girl filminin yanı sıra iki tane de Dead Rising uyarlaması yapmıştı. Legendary, Sonic the Hedgehog ve  Skulls of the Shogun gibi animasyonlaştırılmış filmlerle tanınan DJ2 Entertainment ile ortaklık yapıyor ve yönetmen ve senarist arayışları hala devam ediyor.

SquareEnix ve Dontnod Entertainment, Life is Strange oyunun ilk bölümünü PC, Xbox 360, Xbox One, PS3 ve PS4 platformları için ücretsiz yaptı.

    Oyunun konusu ise;  Oyunda, Max Caufield adlı fotoğraf çekmeyi çok seven ve ilgi uyandırıcı her şeyin fotoğrafını çeken, okulun kızlar yurdunda kalan bir lise öğrencisini canlandırıyoruz. 18 yaşındaki karakterimiz olan Max Caulfield, ailesini Seattle’da bırakarak kendi memleketi olan Arcadia Bay, Oregon’da Blackwell Academy isimli okula gidiyor. 5 parçadan oluşan  Life is Strange’in hikayesi seçim ve sonuçlarla bir devrim yapmaya odaklı ve oyuncular oyunda zamanı geri sararak, geçmişi, şimdiyi ve geleceği etkileyebiliyor. Eski arkadaşımız olan Chloe ve siz zamanı geri almayı keşfettiğinizde, Chloe’nin yakın arkadaşı olan Rachel Amber adlı esrarengiz bir şekilde kaybolan lise öğrencisini aramaya başlıyorsunuz ve sır perdelerini araladıkça kendinizi Arcadia Bay’ın karanlık taraflarına doğru sürükleyici bir maceraya başlıyorsunuz. Oyunu oynayan çoğu oyuncunun öve öve bitiremediği Life is Strange’in ilk bölümünü Steam üstünden bilgisayarınıza ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

Oyunu oynayan biri olarak da söylemek isterim ki oynarken dikkat edin çünkü vereceğiniz bir karar çok ileride karşınıza çıkacaktır! 

Film hakkındaki gelişmeler için takipte olup en kısa sürede sizinle paylaşacağız, Takipte kalın!

Yorumlar