Ana sayfa Dizi / Film Lilyhammer Tanıtım

Lilyhammer Tanıtım

PAYLAŞ

Lilyhammer (2012)

Tür: Komedi-Suç-Drama IMDb:8,1 Benim puanım: 8,5
 

New York'un suçlu sokaklarından Norveç'in masal gibi sokaklarına…

Başrolde  sert duruşu ve açık sözlülüğü ile Steven Van Zandt oynamakta.Steven dizideki adı ile Frank New York da bir mafyaya mensuptur.Can güvenliği endişesi ve yeni bir hayata başlamak için FBI ile anlaşma yaparak mafya liderini hapse tıkacak bilgiler vermeyi kabul eder.Asıl olaylar buradan sonra başlar, Frank 1994 Kış Olimpiyatlarında etkilendiği Lilyhammer kasabasına gitmeyi talep eder ve böylece göçmen Frank olur.Ne kadar durgun ve sıkıcı bir konusu olduğu sanılsada garip bir şekilde aksiyon ve komedi diziden eksik olmuyor.
Dizi daha önce görmediğimiz yüzler ile farklı  karakterler sayesinde daha da ilginçleşiyor.
2
Asıl konusuna gelirsek Frank ilk iş olarak kendine bir iş yeri  açmaya karar verir ama Norveç'in katı kurallarına takılır ve istemese de   işletme açma lisansı alabilmek için kurslara  gitmek zorunda kalır bu kursta Torgeir ve Roar Lien kardeşler ile tanışarak onları ortak yaparak bir bar satın alır.
Zamanla işlerini büyütürken bir yandan da aşk hayatına girince olaylar gelişmeye başlar. Bir yandan Norveç'in iklim ve kültürününe alışmaya çalışırken diğer yandan yeni bir hayat kurmaya çalışmaktadır.
Toplam 3 sezonu olan ve her sezon da 40 dklık 8 bölümü bulunan Lilyhammer'in 4.sezonuda yakın zamanda çıkıcaktır.

Fragman:

 

Yorumlar