Ana sayfa Oyunlar Diğer Oyunlar Lost Sphear: Daha Yakından Tanıyalım!

Lost Sphear: Daha Yakından Tanıyalım!

PAYLAŞ

Tokyo’nun ünlü yapım stüdyolarından birinin geliştirdiği RPG tabanlı oyun Lost Sphear’ın dünyasını gelin daha yakından tanıyalım!

Oyun dünyasından bir manzara görüntüsü.

Bir kaç yıl öncesinde Tokyo RPG Factor ve Square Enix ortaklığı ile hazırlanan oyun Lost Sphear‘ı bugün ele alacağız.

Tokyo RPG Factor, Tokyo içerisinde yaygınlaşmış ve oyunları ile kısmen de olsa ün salmayı başarmış bir firma. Bu oyunu yaparlarken Square Enix’te bu stüdyoyu sahipsiz bırakmıyor ve stüdyoya destek çıkıyor.

Bu ortaklıktan da ortaya Lost Sphear doğuyor. Dilerseniz lafı fazla uzatmadan bu oyunun dünyasını, karakterlerimizi ve oyun içerisindeki detayları daha yakından tanıyalım!

Lost Sphear’ın oyun içinden bir ekran görüntüsü.

Oyunumuz aslında yukarıdaki resimden de göreceğiniz üzere oyun dünyasında geçiyor. Karakterlerin hatıraları aracılığı ile şekillenen oyun dünyasında aslında bir nevi karakterlerimiz oyunu baştan tasarlıyorlar.

Tabi başta söylediğimiz şeyin bir dezavantajı var. Varsayalım ki hatıralarınızı unuttunuz veya kaybettiniz, o kişi de hatırası ile beraber yok oluyor ve bir daha geri getirilemiyor. Bu olayı yaşayanlara varlıklara ise Lost ismi veriliyor.

Bu olay ortaya çıktıktan uzunca bir süre sonra Katana isimli 15-16 yaşlarında bir çocuk bir gün hatıraları ile oynama, Lost’ları geri getirebilme ve en önemlisi dünyanın gerçekliğini değiştirebilme güçlerini keşfediyor ve o günden sonra kaderi farklılaşmaya başlıyor.

Bu güçlerini öğrendikten sonra Katana çocukluk arkadaşları Lumina ve Locke‘a olayı açıklıyor ve o günden sonra birbirlerine bu sırrı saklamaya ve ne olursa olsun Katana‘yı korumaya yemin ediyorlar. Bu olayları Lumina ve Locke harici oyunun en gizemli karakteri olarak tabir edilen Van adında bir kişi daha kulak misafiri olarak öğreniyor ve bu sırrı hiç öğrenmemiş gibi davranmaya çalışıyor.

Karakterlerimizin harita da gezdiği anlardan bir görüntü.

Oyunumuzun hikayesi bu şekildeydi şimdi geldi sıra detaylara. Oyun’un dövüş yapısı yapımcı firma Tokyo RPG Factory‘nin önceki oyunlarında da kullandıkları Aktif Zaman Savaşı (Active Time Battle) özelliğini net olarak taşıyacak.

Bunun haricinde savaş mekanları, dinamikler ve geçişlerin kusursuz olacağı da yapımcılar tarafından ilk olarak şu anda bile devam eden yapım aşamasında denenmiş ve denendikten sonra açıklanmış.

Dilerseniz oyunun Trailer’ını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Lost Sphear, 2018 yılında PC, PlayStation 4 ve Nintendo Switch üzerinde satışa sunulacak.

Yorumlar