Ana sayfa Middle Earth Filmler Lotr Serisi Hakkında Duyulmamış İlginç Bilgiler!

Lotr Serisi Hakkında Duyulmamış İlginç Bilgiler!

PAYLAŞ

Yıllardır izleyici kitlesine bire bin katmış yüzüklerin efendisi serisi hakkında hiç duymadığınız bilgileri yazımız da derledik. Keyifli okunmalar!

Sir Ian McKellin 

Hobbitlerin yuvası olan Çıkın Çıkmazı’nda Gandalf’in avizeye çarptığı sonra da geri dönüp kafasını vurduğu sahne aslında gerçekten yaşanmış! Fakat Sir Ian McKellin çekime devam etmiştir.

Viggo Mortensen 

“Peki ikinci kahvaltı ne olacak?” sahnesin de elmaları atan kişi Viggo’dur (Aragorn). Sahne tam 16 kez çekilmiş olup Viggo bu sahnede çok eğlendiğini söylemiştir.

Viggo Mortensen

Viggo Mortensen’in dublör sahnelerinde bizzat kendisi oynamıştır. Kullanacağı kılıçların güvenilir olan kauçuk kılıçlar değil, gerçek çelik olması için çok ısrarcı olmuş. 

Arwen’in Atı

Viggo Mortensen, çekimler bittiğinde Arwen’in bindiği atı satın almış ve Liv’in yerine binici dublör olarak oynayan kişiye hediye etmiş!

Ork Miğferi

Aragorn’un Merry ve Pippin’in öldüğünü sanıp ork miğferini tekme attığı sahnede iki ayak parmağını kırmıştır. Çığlığını duysakta Viggo rolünü bozmamış oynamaya devam etmiştir.

Grima Solucandil

Saruman’ın ordusunu görünce Grima Solucandil’in gözünden yaşlar gelmesi doğaçlama olan bir durummuş!

Gölge Yele

Gandalf’ın Gölge yeleyi çağırdığı sahne tek seferde çekilmiş!

Ölümle Yüz Yüze!

Aragorn’un nehir de sürüklendiği sahnede Mortensen’in ölümle yüz yüze gelmiş! Mortensen dibe çekilmiş ve nehirin zeminine ayağını vurarak yüzeye itmiş.

Yorumlar