Ana sayfa Diğer Fantazya Çizgi Roman Lucifer’ın Çizgi Romanları ve Dizisi Arasındaki Farklar

Lucifer’ın Çizgi Romanları ve Dizisi Arasındaki Farklar

PAYLAŞ

Çoğumuzun dizisinden tanıdığı, DC evreninin en güçlü varlıklarından biri olan Lucifer’ın dizisi ile çizgi romanları arasında uçurumlar kadar fark oluğunu olduğunu söylesek yanlış olmaz.İşte okuyacağınız bu yazı size farkları ve hatta uçurumları anlatacak

Güçleri Hakkında

Dayanıklılık: Çizgi romanlarda ölümün kendisi olan Death Of The Endless’ın bile ölümlü Lucifer üzerinde hümkü yokken, dizide dedektif Chole yanındayken zarar görüyor.

Mazikeen’in Lucifer’ın yüzünü yaralaması kısmı

Kişiliği: Dizi ve çizgi roman arasındaki en büyük fark Lucifer’ın kişiliği olabilir. Lucifer, çizgi romanlarda sonsuz bir iradeye sahip olduğundan dolayı duygularla haraket etmez. Ayrıca Lucifer genelde işlerini kurnazlığıyla çözer, kendisi çizgi roman evrenin en kurnaz varlığıdır. Dizide ise playboydan farkı yoktur. Ayrıca ağlayıp yalvaran durumlara düşmüş ve kurnazlığını kullanamamıştır.

Görünüşü: Çizgi romanlarda Lucifer sarışın ve kehribar rengi gözlere sahipken, dizide saçları ve gözleri koyu kahverengidir.

Ailesi: Dizide Lucifer’ın annesi olsa da çizgi romanda Lucifer doğmamış,kardeşleri Michael ve Gabriel ile birlikte yaratılmıştır.

Kanatları: Lucifer kanatlarını geri almak için,ölümsüzlüğünü Izanami(Japon Yaradılış Mitolojisi’nin baş tanrıçası)’nin diyarına girerken bırakmış; yiyecek ve içecek bulunmayan,iblislerle dolu ve durduğu anda onu yutacak çölde 9 gün boyunca hiç durmadan yürürmüş ve sonunda kanatlarını geri almıştır. Dizide ise kanatlarından kurtulmak için birçok şey yapmıştır.

Ölümlüyken Death’in üzerine yürümesi

Lucifer Mazikeen ilişkisi: Çizgi Romanlarda Mazikeen Lucifer’ın güvendiği nadir varlıklanlardandır. Ayrıca Mazikeen Lucifer’ın sevgilisidir. Lucifer, yaradılışı terk ederken Lightbringer güçlerini Mazikeen’ bıraktıktan sonra Mazikeen, Lucifer’ın ona olan aşkını hatırlaması içinyüzüne hançeri ile çizik atmış ve “Eğer bu izi silersen korkak olacaksın” demiştir.

Mitolojik bilgi için Lucifer

Yorumlar