Ana sayfa Gündem Haberleri Mark Zuckerberg Yeni Bir Sosyal Medya Platformu Geliştiriyor!

Mark Zuckerberg Yeni Bir Sosyal Medya Platformu Geliştiriyor!

PAYLAŞ

Sosyal medya alanlarının zirvesinde olan Mark Zuckerberg yaptığı açıklama ile gündemin zirvesine oturdu! Zuckerberg, yeni bir sosyal medya platformu geliştirdiğini ve uygulamanın özellikleri hakkında fazla detay vermesede önemli açıklamalarda bulundu.

Dünyanın neredeyse her yerinde güvenlik ve özel bilgi erişimi nedeniyle bir çok mahkeme görmüş olan Zuckerberg bu olay nedeniyle ciddi seviyede bir çok kullanıcısını kaybetmişti.

Geliştireceği bu platformda ilk hedefinin özel bilgilerin korunması olduğunu açıklayan Zuckerberg aynı zamanda “5 yıl içerisinde dijital sosyal çevrelerimiz çok farklı olacak” dedi.

“İnternet bize süper bir güç bahşediyor. Dünyanın herhangi bir yerinde herhangi biri ile kurabiliyoruz. İlişkilerimiz sadece yaşadığımız yerle sınırlı kalmıyor. Bu muazzam bir güç ve bu güç şimdi ise milyonlarca insanın bulunduğu bir parça tabi bu gücün getirdiği zorluklarda var. Ben küçük bir kasabada büyüdüm görev ve geliştirme arzusuna kolayca sahiptim. Önümüzde ki 10 yıl içerisinde yeniden inşa edeceğimiz bir çok şey olacak ve bu hissi tekrar vermeye çalışacağız.”

Peki sizce geliştirilecek bu uygulama nasıl olacak? Zuckerberg’in kaybettiği kullanıcıları kazanma ihtiyacı hissettiğini görebiliyoruz. Peki sizce başarılı olabilecek mi?

Yorumlar