Ana sayfa Haberler Mars’ta Bir Türk’ün Ayak İzleri

Mars’ta Bir Türk’ün Ayak İzleri

PAYLAŞ

Mars’ın bilimkurgu eserlerinde sıklıkla kullanıldığını hepimiz biliyoruz sanırım. Marslı, Aelita, Dünyalar’ın Savaşı ve bunun gibi sayısız eserin konusu kızıl gezegen ile alakalı. Bu kez Mars’a bir Türk yazar, İhsan Yalçın adımını atıyor.

 

“Sonun Başlangıcı” isimli, Yakın Plan Yayınları tarafından yayınlanan kitabın konusu ise şöyle:

mars-sonun-baslangici-kitabi-ihsan-yalcin-Front-1“Zamanın hızla aktığı dünyamızda insanın aklına gelen en korkutucu soru şu olsa gerek:
Bütün bunlar ne zaman son bulacak? Yaşlı dünyamız misyonunu tamamladı mı?
Yaşamı isteyen insanoğlu kendi krallığını inşa ederken diğer yanda kader neyi tasarlıyor?
Fatih, araştırma için gittiği Şili’de ALMA İstasyonu’na ulaşan ve Mars’tan gelen bir mesajın varlığından haberdar olur. Mesajın peşinde olan birileri tarafından ekibiyle birlikte saldırıya uğrar. Ardından kendini mesajın peşine düşen iyi ve kötü güçlerin arasında gidip gelen bir komplonun içinde bulur. Gerçekçi olgulara dayanan başlangıç bölümü derinleştikçe dünya siyaseti, kirli emeller ve güç savaşları ön plana çıkar.
Diğer yanda Peder Ramon evrendeki tüm maddelerin bilgisinin bir araya toplandığı bir sırrın peşindedir. Bu sır evrensel bir hafızadır ve uzun zaman önce ortadan kaybolmuştur. Yalnız bir sorun vardır. Sır ortaya çıkarsa beklenmeyen sonuçlar insanlığı beklemektedir.”

Yorumlar