Ana sayfa Diğer Fantazya Çizgi Roman Marvel Evrenine Japon Süper Kahraman Geliyor!

Marvel Evrenine Japon Süper Kahraman Geliyor!

PAYLAŞ

Birçok ikonik karakter içeren Çizgi Roman devi Marvel, kahraman ekibine bir Japon kahramanı eklemeye hazırlanıyor. Japonya’nın önemli karakterlerinden Ultraman, Marvel’de görünecek.

C2E2 fuarında düzenlenen Marvel Comics: Next Big Thing panelinde, şirketin şu anki kahramanlar ekibine katılmak üzere yeni bir adın verildiği açıklandı. Kahramanımız bu sefer Japonya’dan geliyor. Japonya’da devasa bir hayran kitlesine sahip dünyaca ünlü bir karakter olan Ultraman , 2020 yılına kadar Marvel çizgi romanlarında görünmeye başlayacak. Böylece okuyucular hem Japon kültürünü hem de karakterini tanıyacaklar.

Japonya’da görsel efektlere dayanan aksiyon serilerine genellikle Tokusatsu denir. Ultraman, bu türün en popüler örneklerinden biridir. Karakterin hem Japonya’da hem de dünya çapında büyük bir ünü vardır.

Ultraman’i . Rise of Ultraman, Kyle Higgins (Mighty Morphin Power Rangers) ve Mat Groom (Self / Made) tarafından yazacak. Seriyi, The Avengers serileriyle de bilinen Francesco Manna çiziyor.

Serinin yazarlarından Higgins, “Birkaç yıl önce Power Rangers’da çalıştığımdan beri Tokusatsu hakkında daha fazla bilgi edinme şansım oldu. Tokusatsu – ve özellikle Ultraman – geniş ve çeşitli ilhamlarıyla benim için büyük bir eğlence kaynağı oldu.” Higgins, Ultraman’ı Marvel’e getirmenin büyük bir onur ve ayrıcalık olduğunu ekledi.

Marvel uzun zamandır Japon pazarına girmek için çabalıyor. Bu amaçla anime Avengers serisini de üreten şirket, Ultraman ile Japonya’da daha tanıdık bir marka olmak istiyor . Başarılı olup olmadıklarını zaman gösterecek.

Yorumlar