Ana sayfa Oyunlar Diğer Oyunlar Master Of Orion Oyun İncelemesi

Master Of Orion Oyun İncelemesi

PAYLAŞ

Master Of Orion’un ilk oyunu 22 Kasım 1996’da çıkış yapmıştır. Oyunun çok satmasıyla birlikte Master Of Orion 2 ve 3 de çıkış yaptı . Son oyunu ise 26 Şubat 2016’da çıkışını gerçekleştirdi.

Oyuna ilk girdiğimizde basit bir menü ile karşılaşıyoruz. Tek oyunculu ve çoklu oyunculu olarak iki oyun modu bulunmakta.

Master Of Orion İnceleme Resim 1

Oyundaki temel amaç savaş gemilerimizle ve kolonilerimizle üstünlüğü sağlayıp, diğer ırklardan güçlü olmak. Oyunda 10 tane ırk mevcut ayrıca bir tanede özel ırk olarak adlandırılan ; kendi özelliklerimizi seçtiğimiz bir ırk bulunmakta. Irklar başlıca: İnsanlar, Silicoidler, Terranlar, Bulrathiler, Alkariler, Sakkralar, Mrrshanlar, Darloklar, Klackonlar, Mekrarlar, Psilonlar. Her ırkın kendine ait hikayeleri, özellikleri, artıları ve eksileri var. Hepsi hemen hemen aynı güçte. Seçim ise tamamen size kalmış.

Master Of Orion Resim 2

Her oyunda olduğu gibi bize oyunun temel bilgilerini öğreten bir asistan bulunmakta. Asistan sayesinde oyunu kavramanız daha kolay oluyor. Yine bu tarz oyunların vazgeçilmezi olan işçiler sınıfı oyunda önemli yer ediniyor. İşçilerinizi yine oyun tarzınıza göre 3 bölümde çalıştırıyorsunuz; üretim , araştırma ve gıda.

Master Of Orion Resim 3

Üretim: Ünite yada gemi kurmanızı hızlandırıyor
Gıda: Moralinizi ve gelirinizi arıtıyor ( ee bunlar bedavaya yapılmıyor tabi)
Araştırma: Seçtiğiniz bilim dalında ilerlemenizi sağlıyor. Bilimler ise yeni ünite , yeni koloni , yeni saldırı teknikleri , savunma teknikleri gibi şeyler kazandırıyor bize oyunda. Koloni gemisi adlı gemi sayesinde başka gezegenlere de hakim olarak onları da yönetebiliyoruz.

Master Of Orion Resim 4

Oyunda beklemediğim bir şekilde gerçekten çok güzel animasyonlar var ; koloni kurma animasyonları, haberler, karakter dizaynları bunun yanında müziklerde atmosferi çok iyi yansıtıyor . Bu arada biz kendi ırkımızı geliştirirken diğer ırklarda armut toplamıyor. Onlarda gelişiyor , saldırıyor , tehditler yağdırıyor. Oyunun yapay zeka motoru olağanüstü diyebilirim. Karşısında ki ırkın yanı bizim yapacağımız her adım yapay zeka da etkilere yol açıyor. Oyun ekibimiz tarafından gayet başarılı bulundu. Oyunun fiyatı 49 TL olmakla beraber, serinin diğer oyunlarıyla birlikte almak isteyenler 75 TL ye bütün seriye sahip olabiliyor.

Sizde bu ilginç oyunu oynamak istiyorsanız, buradan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar