Ana sayfa Dizi / Film Merakla beklenen Yenilmezler-Sonsuzluk Savaşının son fragmanı yayınlandı.

Merakla beklenen Yenilmezler-Sonsuzluk Savaşının son fragmanı yayınlandı.

PAYLAŞ

Yenilmezler – Sonsuzluk Savaşının son fragmanı nihayet yayınlandı. İçerisinde daha önce görmediğimiz ve filmin gidişatı hakkında daha çok ipucu veren sahnelerin var olması herkesin kulaklarını ağzına getirmiştir. Gelin önce izlemediyseniz fragmanı aşağıda izleyebilir, ardından da birlikte bu fragmanı değerlendirebiliriz.

Öncelikle, Gamora’nın Thanos’u tanıttığı bölüm ile başlıyoruz. Burada Thanos’un amacı ve hayalinden bahseden Gamora onun evrenin yarısını yok etmek istediğini dile getiriyor. Marvel’in Black Panther filmi içindeki gibi amacına saygı duyabileceğimiz ciddi bir kötü karakterle bizi baş başa bırakacağını düşünüyorum. Bilindiği gibi Thanos, Satürn’ün ayı olan Titan’dan gelen ve aynı zamanda Titan’da gerçekleşen yok oluşa tanıklık etmiş birisi. Evrende var olan canlıların düzensiz dağılışı ve yayılmasının yanı sıra, herkesin bir başına buyruk oluşunun hem kendi evinin yok oluşu gibi başka yerlerinde yok olmasına hem de evrenin yozlaştığı inancını Thanos’un taşıyor olduğunu düşünüyorum.

Bu şekilde tüm sonsuzluk taşlarını toplayarak evrendeki bir nevi tanrı pozisyonuna geçebilecek olan Thanos, sonunda yaşayan canlıların yarısını yok edip hem bir nüfus dengesi kurmuş hem de elindeki güçle insanlığı inandığı düzen doğrultusunda yönetebilme amacına sahip olacaktır. Bu yüzden karşımızda önceki Marvel filmlerinin dışında çok daha ciddi ve saygı duyulması gereken, hatta bence fikri ile bile birçok kişiyi aslında düşündüğü şey çok da yanlış değil be dedirtecek karizma da bir kötü karakter imajı bekliyor olacak.

Fragman içerisinde yeni detaylar görüyoruz ki, özellikle zaman taşının da bu filmde Thanos’un eline geçeceği fikrine kapılmamızı sağlayan Doktor Strange’e yapılan işkence sahnesi de var. İlk olarak uzay taşını Loki’den alarak toplamaya başlayacak olan Thanos, Dünya’da yaptığı yıkımlar sonucu bir şekilde fragmanda da gördüğümüz üzere Doktor Strange’e zaman taşını kullandırtmaya zorluyor olabilir. Bence bunun sonucu kendini açığa çıkartacak olan Strange böylece Zaman taşını kaybedip Thanos’a esir düşebilir.

Ayrıca, fragmada Thanos birisine evrenin yarısını yok ettiğimde umarım adını hatırlayan olur dediği bir sahne var ki, bence bu filmde ruh taşının gizemini çözeceğini beklediğim Tony Stark’ın önceki fragmanlardan da yola çıkarsak Peter Parker’ı kurtarmak isterken kendini feda ettiği anda ona söylemiş olması muhtemel bir durum. Siz ne dersiniz? Bu film içerisinde birden fazla karaktere elveda diyebiliriz ki, Wakanda’nın savunmasında göremediğimiz Demir Adam’ı o savaş öncesi kaybedecek olmamız olası bir durum. Marvel bu film hakkında yayınladığı paylaşımlarında Demir Adam’ı ruh taşı ile ilişkilendirmişti.

Fragman’ın sonunda Kaptan Amerika’nın Thanos’un ona vurmaya çalışmasını durdurduğu sahne gözlerimizi sonuna kadar açtırttı. Thanos’un elinde bazı sonsuzluk taşları olmasına rağmen bunu yapabilmesinin gizemini film içerisinde göreceğiz. Kaptan Amerika’nın bu filmde sağ kalmasını bekleyenlerdenim.

27 Nisan’da vizyona girecek olan Yenilmezler-Sonsuzluk Savaşı, Thanos’un hikayesini anlatmasının yanında sahip olduğu bol aksiyonu ile beklentileri fazlasıyla yükseltmiş durumda. Bakalım kimlere veda ettiğimiz gibi kimlere de merhaba diyeceğiz.

Yorumlar