Ana sayfa Oyunlar Diğer Oyunlar Metro Exodus: Daha Yakından Tanıyalım!

Metro Exodus: Daha Yakından Tanıyalım!

PAYLAŞ

Romanları ve oyunları ile giderek ün salmaya devam eden seri Metro’nun yeni oyunu Metro Exodus‘u daha yakından tanıyalım!

Metro serisinin devam oyunu Exodus, 2018’e dolu dolu gelmeyi planlıyor!

Kitapları ve oyunları ile efsanevi işler yapmış olan seri Metro‘nun yeni oyunu Metro Exodus, 2018 yılında bizlerle buluşmaya hazırlanıyor.

4A Games‘in yapımcılığını üstlendiği serinin önceki oyunları 2033 ve Last Night hikayesi Exodus ile kaldığı yerden devam edecek.

Dilerseniz daha fazla uzatmadan serinin devam oyunu Exodus‘un hikayesini ve ekstra detaylarını sizlerle paylaşalım!

Hikaye ve diğer içeriklere değişik detaylar eklendiği bilgileri paylaşıldı.

2017 yılı E3 ve diğer oyun fuarları için dolu bir yıldı biliyorsunuz. O zamanlarda 4A Games tarafından gizemli bir oyun fragmanı yayınlandı, METRO EXODUS.

2036 yılının karlı Rusya‘sında geçecek oyunumuzda Nükleer savaş ülke sınırlarını ve içerisini mahvetmiş durumda. Biz de bu savaştan bir kaç yüzyıl sonrasında yaşayan 1000 kişiden 1’i olarak oyunumuza tıpkı eski oyunlarda da olduğu gibi başlıyoruz.

Bu hayatta kalan 1000 kişi, Moskova‘da yıkıntıların arasında ufak bir köy kuruyor. Bu koloni kendi çapında savaştıkları ve yaşadıkları onca şeyden sonra hayat mücadelesi vermeye bir şekilde devam etmekte.

Bizde bu 1000 kişinin içerisinde Artyom olarak bu olaylara el atıp Metro‘dan çıkmaya çalışıyoruz. Metro‘dan çıktıktan sonra da Rusya‘nın dışına çıkmaya ve yeni bir yerleşme yeri arayışına girmeye başlayacağız.

Exodus, yeni mekanlar ile karşımıza çıkacak.

Yolculuk boyunca gideceğimiz yerlerde zorluklar bizi bekliyor olacak. Bunu önlemek için Spartan Rangers birliği kuruluyor. Bu birliğin amacı 1000 kişilik koloniyi korumak ve lider olarak ta biz yani ana karakterimiz seçiliyor.

Ekstradan bu yolculuklar ve maceralar sırasında oyunda vereceğiniz kararlara göre arkadaşlarınızın hayatları ya bağışlanacak ya da öldürülecek. Bu dediğimiz gibi sizin vereceğiniz kararlara bağlı olacak.

Önceki oyunlardan aşina olduğumuz yiyecek bulma, silah yapma ve diğer içerikler yine karşımıza çıkacak. Yapımcıların yaptığı açıklamalara göre el yapımı silahların içeriklerinin daha da geliştirilmiş durumda olduğu, ilk başlarda silah üretmenin basit olacağı ve mutantlar ile vereceğimiz savaşlarda silahların ekstra avantajlar sağlayacağı da vurgulandı.

Oyun hikayesini anlattığımıza göre çok kısa da oyun detaylarına değinelim. Oyunda mekanlara baktığımızda çok açık dünyaya sahip olmayacağı, açık dünya olursa bile alanın fazla geniş olmayacağı yapımcılar tarafından belirtilmişti. Bunun dışında önceki oyunlardan gördüğümüz detaylar bu oyun içerisinde de geliştirilmiş veya değiştirilmiş halleri ile karşımıza çıkacak.

Exodus‘un E3 2017 Trailer‘ına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Metro Exodus, 2018 yılında PC, PlayStation 4 ve XBOX One için satışa sunulacak.

 

 

Yorumlar