Ana sayfa Haberler METUCON 2017’de Kuzey Rüzgarları Esti

METUCON 2017’de Kuzey Rüzgarları Esti

PAYLAŞ

ODTÜ Bilim Kurgu ve Fantazi Topluluğu tarafından her sene ayrı bir konsept ile düzenlenen METUCON, bu sene de katılımcılarına harika iki gün yaşattı. Elbette ki etkinliğin basın sponsoru olarak biz de oradaydık.

İlk gün bizi kelimenin gerçek anlamıyla soğuk bir sürpriz karşıladı. Cumartesi günü hava sıcaklığı bir anda 10-15 derece düştü. Etkinliğin teması Norse olduğu için midir bilinmez lakin pazar günü kar bile yağdı, tarih ise 23 Nisandı…

Tekrardan cumartesi gününe dönecek olursak, etkinliğe yoğun bir ilginin olduğu daha öğle vakti olmadan ortaya çıkmıştı. Etkinlik alanını, yani ODTÜ yemekhanesini dolduran yüzlerce kişi vardı. FRP, LARP ve kutu oyunları ile eğlenceli saatler geçiren katılımcılar, standlardan beğendikleri binbir çeşit ürünü almayı ihmal etmedi. Aynı zamanda ODTÜ E-Spor Topluluğu’nun düzenlediği CS:GO, WoW ve Blizzard onaylı Hearthstone turnuvalarına da ilgi büyüktü.

Cumartesi akşamı ise katılımcıları geleneksel kostümlü parti bekliyordu. Route’da gerçekleşen partide hareketli saatler yaşandı ve kostümlü yarışmanın birincisine eşsiz işçiliğe sahip bir balta hediye edildi.

Pazar günü ise etkinlik biraz daha geç başladı. Hem bir önceki geceki parti yorgunluğu hem de olumsuz(?) hava şartları bu durumun sebeplerindendi. Cumartesi gününe benzer bir şekilde katılımcılar oyunlar ile eğlenirken LoL turnuvasının finali gerçekleştirildi.

Büyük emeklerle hazırlanan ve katılımcıların olumlu tepkiler verdiği METUCON 2017 böylelikle geride kaldı. Seneye METUCON 2018’de görüşmek üzere!

Yorumlar