Ana sayfa Oyunlar Diğer Oyunlar Minecraft 1.15 Güncellemesi Yayınlandı!

Minecraft 1.15 Güncellemesi Yayınlandı!

PAYLAŞ

Yakın zamanda çıkacağını bildiğimiz 1.15 güncellemesi birkaç gün önce geldi. Bu güncellemede çok bir yenilik görememek üzse de kocaman ve dünya tatlısı arıları görmek bizi bu güncellemeye karşı sıfırladı.

Güncelleme notlarına şöyle bir göz atalım.

Arı

10 canı vardır. Gruplar halinde yuvalarının etrafında dolaşır. Suyla temastan kaçınır. Saldırganlaşmış bir arıya karşı suya girmek bir süreliğine iyi bir çözümdür.
Eğer bir arıya saldırırsanız, etrafındaki tüm arılar size saldırır.
Arı sizi sokmayı başarırsa on saniyelik bir zehir yersiniz. Arılar ise sizi soktuktan yaklaşık 1 dakika sonra iğne kırılmasından dolayı ölürler. -Yazık ya kıyamam :C-
Arılar çiçekten çiçeğe konup polen toplarlar. Eğer elinizde bir çiçek tutarsanız sizi takip ederler. Polenleri ekinlerinizin büyümesini hızlandırabilir.

Arı Yuvası

Çiçek ormanlarında ve iki tip düzlükte bulunur. Arılar polenleriyle yuvalarına her girdiğinde kovandaki bal artar. Beş adet dokuyla yuvanın içindeki bal miktarı anlaşılabilir.
Yuvanın içerisindeki balı toplamak için boş bir şişeyle yuvaya sağ tıklamanız yeterlidir. Arıları ateş gibi bir duman kaynağı ile sakinleştirmezseniz size saldırıp öldüreceklerdir.
Arı yuvasına makas ile sağ tıklarsanız petek toplayabilirsiniz. Sakın yuvayı kırıp arıları saldırganlaştırmayın, bu kez sizi ateş bile kurtaramaz!

Arı Kovanı

6 adet tahta ve 3  tane petekle yapılır. Genel olarak arı yuvasıyla aynı işleve sahiptir. Tek farkı baltayla kırıp alabilirsiniz. Yuvayı ise sadece “Tüy Dokunuş” büyüsüne sahip aletlerle alabilirsiniz.

Bal Şişesi

6 diş açlık giderir. Şeker üretiminde de kullanılabilir. 3 tane şeker verir.

Petek

Arı Kovanı yapmak için kullanılır. -başka bir amacı yok sanırım.-

Evet, 1.15 tam olarak buydu. Çok bir olayı olmasa da arılarımız var. Zaten öyle büyük bir güncellemeden ziyade ara güncelleme gibi bir şey. Ama şunu itiraf edeyim, bence en tatlı Minecraft varlığı olmuş bu arılar.

Yorumlar