Ana sayfa Harry Potter Filmler Minerva McGonagall Hakkında

Minerva McGonagall Hakkında

PAYLAŞ

İskoçyalı bir presbiteryen papazı olan Robert McGonagall ve Hogwarts okulunda eğitim görmüş bir cadı olan Isobel Ross’un ilk ve tek çocuğudur. Minerva’nın annesi ve babası kaçarak evlendi ve sonunda o doğdu. Sihirli güçleri bebekken bile çok güçlüydü. Yüksek raflarda duran oyuncakların yerini değiştirebilir, daha konuşmaya başlamadan evin kedisine söz dinletebiliyordu. Fakat Robert’ın bu özel güçlerden haberi yoktu.

Isobel bu durumu daha fazla saklayamadı ve eşine gerçekleri itiraf etti. Robert’in eşine olan sevgisini kaybetmemişti ancak kendisi bir papazdı ve bağlı bulunduğu cemaat, eşinin ve kızının cadı olduğunu öğrenirse ne tepki vereceklerini kestiremiyor ve korkuyordu. Sevgileri devam etse de çift arasındaki güven bağı kopmuştu. Zaman içerisinde McGonagalllar’ın, iki erkek çocuğu daha oldu. Bunlar Malcolm ve Robert Junior…

Minerva 11 yaşına bastığında Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’ndan kabul mektubu geldi. Seçmen Şapka onu bir binaya yerleştirebilmek için yaklaşık olarak beş buçuk dakika düşünmüştür.

Minerva’nın Biçim Değiştirme’ye ilgisi vardı. Hogwarts’tan başarılı ve ortalamanın çok çok üstü notlarla mezun oldu. En yüksek S.B.D. ve F.Y.B.S. notları, Sınıf Başkanı, Öğrenciler Başkanı, Biçim Değiştirme Güncesi’nin En Fazla Gelecek Vaat Eden ödülü’nü aldı. Eğitiminin sonunda Albus Dumbledore’un desteğiyle animagus olmayı başardı. Ayrıca Minerva çok yetenekli bir Quidditch oyuncusuydu. Ancak bir karşılaşmada ciddi bir şekilde yaralanınca bıraktı.

Mezuniyet Sonrası

Mezun olduktan sonra son bir yaz tatili için evine döndü ve orada bir Muggle’a aşık oldu, Dougal McGregor. O bir çiftçiydi ve birbirlerine sırılsıklam aşıklardı, Dougal Minerva’ya evlenme teklif etti ve gizlice nişanlandılar. Ancak annesinin neler yaşadığını bilen Minerva bu ilişkinin yürümeyeceğini düşünüp Dougal’ı terk etti. Londra’ya gitti ve Sihir Bakanlığı’nda işe başladı. Fakat Minerva Londra’da mutsuzdu. Hogwarts’a baykuş göndererek öğretmenliğe uygun olup olmadığını soruşturdu. Birkaç saat içinde baykuş olumlu bir cevapla döndü ve Minerva Biçim Değiştirme profesörü olarak işe başladı.

Minerva McGonagall, Bakanlık’taki eski patronu Elphinstone Urquart ile arkadaşlık etmeye devam etti. Elphinstone ona evlenme teklif etti. Minerva onu reddetti, bu teklif bir kaç kez tekrarlandı ve Minerva nihayetinde teklifi kabul etti. Çok mutluydular ta ki Elphinstone’un kazara bir Zehirli Tentacula ısırığı yüzünden ölümüne kadar…  Minerva bu travmadan sonra evini bırakıp Hogwarts’ta yaşamaya başladı. En yakın arkadaşı Albus Dumbledore onun hep yanında oldu.

Minerva McGonagall bir sure sonra Hogwarts’ın Müdür yardımcısı oldu. Kendisi genellikle kafasının tepesinde sımsıkı topuz yaptığı saçlarıyla ve disipline olan düşkünlüğüyle bilinir. Kıyafetlerinde ekose desenlere sıkça yer verir. (Bir İskoç her daim İskoç’tur.) Minerva McGonagall sert bir mizaca sahip olsa da aynı zamanda öğrencilerinin iyiliği için her şeyi yapacak kadar da merhametlidir. Zümrüdüanka Yoldaşlığı’nın sağlam bir destekçisi olan Minerva McGonagall, Albus Dumbledore’un ölümünden sonra geçici olarak müdürlük görevini yapmıştır.  Ertesi yıl okul müdürlüğünü Severus Snape’e bırakmıştır. Hogwarts Savaşı’nda okulu korumak için büyük çabalar sarfetmiş, savaşın sonunda ise yeniden Hogwarts’ın müdiresi olmuştur.

Yazımızın ilk haline ulaşmak için: https://fantazya.org/minerva-mcgonagall/

Ayrıca sizleri Facebook grubumuza da bekliyoruz!

Yorumlar