Ana sayfa Oyunlar Diğer Oyunlar Mount & Blade II: Bannerlord’dan Yeni Oynanış Videosu!

Mount & Blade II: Bannerlord’dan Yeni Oynanış Videosu!

PAYLAŞ

Yapımcılığını Türk bir firma olan Taleworlds’ün üstlendiği, uzun zamandır beklediğimiz, Warband ile tüm dünyayı kasıp kavurmuş Mount & Blade II: Bannerlord oyunundan yaklaşık 7 dakikalık bir oynanış videosu yayımlandı.

Bildiğiniz gibi daha önce E3 2016’da kale saldırısını izlemiştik. Gamescom’da yayımlanan bu videoda ise kale savunmasını gördük. Benim en çok dikkatimi çeken yenilik, Warband’deki gibi tek bir savunma öğesine bağlı kalmamamız. Örneğin Warband’de sadece taarruz, merdiveni, veya sadece kuşatma kulesi ile saldırabiliyorduk. Bannerlord’da ise aynı anda hem şahmerdan, hem saldırı kulesi hem merdiven kullanabiliyoruz.

maxresdefault

Onun dışında birkaç yenilik daha var. Balista ve mancınığı kalenin surlarına istediğimiz gibi konumlandırabiliyoruz. Mancınıkla atılan kayalar hem şahmerdanlara, hem kuşatma kulelerine tahribat verebiliyor. Aynı şekilde rakibin mancınıkları da bizim kalemize tahribat verebiliyor. Ayrıca bir diğer yenilik, surlardan aşağıdaki adamlara kaya atabiliyoruz. 

Bahsetmeden geçemeyeceğim, maalesef yapay zekada fazla bir artış yok. Warband’deki gibi okçular duvarların arkasında bekleyebiliyor. Ya da kale kapısı kırıldıktan sonra kalede askerlerin yığılması gibi. Ha tabii ki gerçek savaşlarda yığılmalar olabiliyordu, fakat ben bunu düzelteceklerini ummuştum. Ama her şeye rağmen, oyunun ragdoll fizikleri çok iyi olmuş. Ve saldırıdaki asker sayısında gözle görülür bir artış var.

Bunların dışında en çok eleştirilen bir nokta ise karakterlerin saçları. Paint’ten yapılmış gibi görünmeleri, ve sabit durmaları baya bir tepki görmüş.

Neyse, fazla meraklandırmadan, videoyu şöyle bırakalım:

 

 

Yorumlar