Ana sayfa Harry Potter Nagini Nasıl Nagini Oldu?

Nagini Nasıl Nagini Oldu?

PAYLAŞ

Milyonlarca Harry Potter hayranı, serinin bitmesinin ardından aradığı taze kanı Fantastik Canavarlar serisinde buldu. Film iyiydi, hoştu, hayranların bir kısmının Büyücülük Dünyası’na olan özlemini gidermesinde yardımcı oldu derken filmin ardından izleyiciler karakterleri incelemeye başladı. 

Göze çarpan önemli karakterlerden birisi de Nagini idi. Harry Potter serisinde Lord Voldemort’un en büyük yardımcısı ve yanından ayırmadığı Nagini, nasıl oldu da Fantastik Canavarlar evreninden Harry Potter evrenine geçiş yaptı?

Oldu da izlemeyenler veya okumayanlar olduysa Nagini’yi birazcık anlatalım. Nagini, kan lanetine sahip bir Maledictus. Bu lanet, üzerinde olduğu kişiyi eninde sonunda kalıcı bir varlığa dönüştürüyor. Fantastik Canavarlar filminde de Nagini karakteri zaman zaman büyük bir yılana dönüyor. Pek tabii ki hayranlar onun Voldemort’un sevgili yılanı olacağını çoktan tahmin etmişti.

Ne yazık ki Fantastik Canavarlar serisi henüz iki film olarak yayınlandı. Önümüzdeki devam serilerinde Nagini’nin başından neler geçtiğini ve neden Lord Voldemort’un sadık müridi haline geldiğini öğreneceğiz. Bunun için en az üç yıl beklememiz gerekiyor. Çünkü yapımcılar Fantastik Canavarlar 3 filminin, 12 Kasım 2021 tarihinde çıkacağını söylüyor.