Ana sayfa Haberler Narnia Serisi Gümüş Sandalye İle Geri Dönüyor!

Narnia Serisi Gümüş Sandalye İle Geri Dönüyor!

PAYLAŞ

narnia 2

Altı yıl… Evet, tam tamına altı yıl geçti en sonuncu Narnia Günlükleri filminin üstünden. Şafak Yıldızı’nın Yolculuğu isimli serinin son filmi eleştirmenler ve izleyiciler tarafından aşırı derecede kötü not almış ve bunun sonucunda 2011 yılında  serinin yapımcıları Walden Media, Narnia’nın isim haklarını kaybetmişti.

Daha sonra 2013’te yeni bir haber almıştık dolabın arkasındaki diyardan; The Mark Gordon Company, The C.S. Lewis Company ile anlaşıp isim haklarını satın almıştı. Daha sonra yine bir sessizlik çöktü diyara. Bu sessizlik ise kısa bir süre içinde Mark Gordon’un Collider’a verdiği röportajla ortadan kalktı.

“Filmi kısa sürede çekmeyi umuyoruz. Hepimiz çok heyecanlıyız.”

Gordon röportajında Narnia serisinin yeni filmi olan The Silver Chair, yani Gümüş Sandalye’nin çalışmalarının başladığını, ayrıca bu film ile seriyi yeni baştan başlatacaklarını belirtti.

“Yepyeni bir seri olacak. Her şey orijinal. Orijinal karakterler, farklı yönetmenler, yani yepyeni bir ekiple yapılacak bu film.”

Gordon, orijinal karakterler derken kastettiği ise filme bir yönetmen eklemesinden ziyade, daha çok Lewis’in Gümüş Sandalye’sinin henüz gösterilme fırsatı yakalanmamış Narnia’nın yeni karakterleri ve diyarları olacağıydı.

Gelişmeler için bizi, fantazya.net’i takipte kalın!

 

Yorumlar