Ana sayfa Animeler Naruto: En Güçlü 14 Karakter!

Naruto: En Güçlü 14 Karakter!

PAYLAŞ

Naruto, manga ve anime şovu olarak yayımlanmaya başladığı günden beri artarak giden bir seyirci kitlesiyle büyüdü. İyisiyle kötüsüyle herkesin ufak da olsa bir fikre sahip olduğu bu anime hakkında en çok tartışılan şeylerden biri de kimin daha güçlü olduğu konusu.

Kesin bir şekilde en güçlüden en zayıfa veyahut en zayıftan en güçlüye doğru bir sıralama yapılamasa da aralarında sıralama olmayan bir güçlü karakter listesi çıkarmak mümkün. Elbette bu liste kişiden kişiye değişebilir ancak gözardı edilemeyecek bilgilere göre (animede/mangada kendini gösteren, bahsedilen veriler) bir liste hazırlanabilir.

Şimdiye kadar bolca güçlü karaktere rastladık, ama bu liste sadece enlere açık! Keyifli okumalar, fikrinizi belirtmeyi unutmayın.

KAGUYA
Tüm jutsuların temelinde yatan, onlara kaynaklık eden çakranın bir nevi yaratıcısı olan Kaguya’yı bu listeye katmamak olmazdı. Güç açısından tüm Ninja dünyasını sonun bir adım önüne getiren karakter, çakra hakkında en fazla bilgiye sahip olan ve bunu en doğru yönlendirmeyi en nihayetinde becerebilen birisi. Harem no Jutsu olayını unutmadık Kaguya.

MADARA
Koskoca bir Uchiha tarihine adını altın harfler ile yazdırmış olan Madara, bir türlü ölmek bilmemesi ile epey ünlü. Madara sahip oduğu devasa güçlü jutsuların kendisine kattıkları bir yana, çoğu kişinin imrendiği bir zekaya sahip. O kadar ki ölümünden bunca zaman sonrasının hesabını geçmiş bilgileri kullanarak kuruyor ve dünyaya unutulmayacak hasarlar veriyor.

HASHIRAMA
Zamanının en güçlü Shinobisi olan Hashirama, Naruto tarihinde Konoha’nın kurulmasında çok büyük katkı sağlamış bir karakter. Bijuulara sözünü geçirebilen İlk Hokage’nin üst düzey çakra ve vücut yenileme özellikleri mevcut. Mokuton kekkei genkai sahibi. Kısaca Hashirama’sız bir en güçlüler listesi zaten düşünülemezdi.

GAI
Sanılanın aksine aslında jutsu kullanabilen Gai, Naruto’daki fiziksel manada gücün doruklarına ulaşmış karakterlerden akıllarda en çok kalanı. Çünkü Gai jutsuya en az ihtiyacı olan karakter diyebiliriz. Bu karakter vücudunun tamamına söz geçirmeyi başarabilmiş biri. Bu size küçük bir şey gibi gelebilir ancak başarabilmiş kişiler çok nadir, neredeyse hiç. Madara’ya vurduğu öldürücü darbe bunu anlatmaya yetecektir.

OHNOKI
Nidaime Tsuchikage’den öğrendiği ve daha da geliştirdiği bir teknik ile adını bu listeye yazdıran Ohnoki sandığınız kadar basit bir kage değil. Bildiğiniz üzere kekkai genkai (Genellikle klandan aktarılan özel teknikler. Mizukagenın toprak ve ateşi kullanarak kulandığı lav tekniği gibi.) en fazla 2 element çakrası ile yapılabiliyorken Ohnoki 3 çakra elementi kullanarak kekkai touta kullanıyor ve hedefini direk moleküllerine ayırabiliyor. İyi iş yaşlı adam.

ITACHI
Asıl adama gelelim. Kendisi ne bir Hokage, ne de saygı duyularak konuşulan bir yetkili ancak Konoha’ya en büyük iyilikleri hep o yaptı. Konoha’nın en büyük düşmanları arasında yerini alan Itachi, genjutsu, shiruken, koton kullanımında bambaşka seviyelere ulaşmış; adının duyulduğu yere korku salan bir ünvana sahiplik etmiştir. Sasuke ile olan son savaşında iç hastalığından kaynaklanan bir sorundan ötürü gücünün yarısını dahi kullanamamış olan Itachi pek çok öldürücü jutsuyu da yetenekleri ardında saklıyor. Fazla söze gerek yok, kalbimizdesin.

HIRUZEN
Naruto’ya kadar olan Hokageler arasında en güçlü Hokage olan Hiruzen, 10.000’den fazla jutsu bilmektedir. Buna dayalı olarak rakibini sıkıştıramayacağı bir yer olmadığından karşısında pek de fazla düşman duramamıştır. Öğrencisi Orochimaru’ya yenilmesi de yaşlılığına bağlanır.

OBITO
Vaktiyle beynimizi epeyce yakan, kalbimize ağrılar sokan Obito, seni de unutmadık. Şaka bir yana, zaman ve boyut üzerinde hakimiyet kurmasını sağlayan Sharingan’ı ile Obito son savaşa kadar çok az darbe ile yaşadı. Son savaşta kendi arzusu ve huzura kavuşma isteği ile Kakashi’ye yenilmiş olması sizleri şaşırtmasın. Madara gibi birinden bizzat ders aldı ve Hashirama’nın hücrelerine sahip olduğundan Mokuton kullanabiliyor. Ayrıca Juubi’nin jinchuurikisi. Hafife almayın bu adamı alo!

OROCHIMARU
Güç açısından bu listedeki kişilerin elle tutulur bir çoğunluğuna denk devasa jutsular bilmese de Orochimaru’yu güçlü yapan da zaten bunlar değil. Ölmemek hususunda Madara’ya da iyi kafa tutuyor. Orochimaru’yu listemize sokan yaptığı hamleler, ileri görüşlülüğü ve yedek kaçma planları. Çünkü Orochimaru’nun bir parçası dahi laboratuvarlarına dönebilirse kendisini tekrar karşınızda buluyorsunuz. Bu da onu yenilmez biri yapıyor. Her zaman bir şekilde kendi istediğini elde ettiğini düşünürsek de yenilginin bu rahatsız edici karaktere pek de uğradığı söylenemez.

SASORI
En güçlü Kazekage’yi öldürmüş olan Sasori, zehir konusunda kimsenin başa çıkamayacağı bir bela. Bu kişiyi listede görünce “Sakura’ya yenilmiş birinin ne alakası var?” diyebilirsiniz ancak bu yenilgisinin altında düşmanının sadece Sakura olmadığı ve üstüne üstlük kendine dair çokça bilgiye sahip birisinin yer aldığını unutmayın. Naruto kayıtlarında da gücü açısından bolca övülen Sasori kukla tekniğinde üstüne daha kimsenin çıkamadığı bir deha. Alışık olunmayan teknikleri ile de düşmanlarını kolayca tuzaklarına çekebiliyor. Erken veda etmiş olsa da listemizde eksik değilsin.

JIRAIYA
Naruto’nun ustası ve Hiruzen’in öğrencisi olan Jiraiya, kombine saldırılı ninjutsuları ile bir dev. Kurbağa Sage modunda düşmanları için oldukça tehlikeli olan bu karakter aynı zamanda Taijutsu’da da yüksek bir seviyeye sahip. Bu yüksek seviyeyi, hatta belki de daha fazlasını, Senjutsu için de söylemek mümkün. Sasuke’nin şu an yapıyor olduğu gibi gezgin bir şekilde köyüne yardımda bulunan karakter animedeki en değerli ve kritik ölümlerin başını tutuyor. Itachi ve Kisame bu karakter ile karşılaştıklarında Itachi yol arkadaşına iksinin de onun gibi biriyle dövüşmeye layık olmadığını söylüyor ve en iyi ihtimalle kendileri ölürken Jiraiya’yı da yanlarında götürebileceklerini belirtiyor.

PAIN
Efsanevi tekniği Shinra Tensei ile Konoha’yı hiç zorlanmadan yok eden Pain’in listede olmasının tek nedeni bu jutsu değil. Pain Rikudou’nun 6 yolunu da aynı anda kullanabilir. Yeteneklerine göre birçok farklı formda eş zamanlı olarak düşmanının karşısına çıkar ve birbirleri arasında inanılmaz bir iletişim, bağ vardır. (Birinin gördüğünü öteki görebilir.) Ayrıca her biri bir yetenek konusunda dehşet verici hakimiyete sahipler. Ninjutsuları emebilen Gakidou, kuchiyose yapabilen Chikushoudou, ölümün bekçiliğini yapan Jigokudou, fiziksel gücü sınır tanımayan Shuradou, Yahiko’nun bedeninin yerini tutan ve çekimsel üstünlük sağlayabilen Tendou ve ruhları sökerek sahip oldukları bilgiyi elde eden Ningendo. Teke tek dövüşlerde biraz sinir bozucu bir durum evet.

NARUTO & SASUKE

Bu ikiliyi beraber ele acağım çünkü en güçlü halleri olan Kurama ve Susano’o bu gençleri el üstünde tutulur bir hale getiriyor. Naruto muazzam bir çakra kaynağına sahip, birçok güçlü kişiden eğitim ve ders aldı. Jutsular konusunda hem yenilikçi hem de buna müsait bir vücuda sahip. Pes etmeyen bir yapısı olması da düşmanlarını sıkıntıya sokan ayrı bir mevzu. Taijutsu ve Senjutsu konusunda Jiraiya’ya tozunu yutturacak bir farkla ustalaştı. Bijuuların kendisine çakrasını vermelerinden ötürü onlara ait birçok kekkei genkai tekniği kullanabiliyor. Serinin en güçlü karakteri olarak geçiyor.

Sasuke ise uzun zaman Orochimaru gibi bilgi kaynağı uçsuz bucaksız olan birinden ders aldı. Akademiye girdiği günden beri güç vaat eden potansiyelini sıkça belli etti. Itachi’nin gözlerini miras edindi ve abisinin kullanabildiği her tekniği geliştirerek kullanıyor. Bu gücüne doyum olmaz Sharingan’ın yanında Rinnegan’a sahip bir ilk. Yani bu Uchiha’nın gözünden hiçbir şey kaçmaz! Yüksek seviye bir çakraya sahip. Tek elini kullanarak hiç zorlanmadan mühür yapabilir. Naruto’dan sonra serinin en güçlü karakteri olarak geçiyor. Jiraiya’nın görevini üstlenmiş olarak gezgin sıfatını takınıyor. Bu iki dostun birleşiminin ise üstünden gelemeyeceği hiçbir düşman yok. (Henüz tabii.)

BONUS: SHISUI
Tobirama’nın bile överek bahsettiği Uchiha Kagami’nin soyundan gelen Shisui inanılmaz seviyde güçlü Sharinganlara sahip. Genjutsu konusunda eline su dökülmez bir Uchiha. Kardeş olarak gördüğü Itachi gibi köyü Konoha’ya büyük bir bağlılığı var. Maalesef erken ölümünden ötürü gücü hakkında kesin bilgiler olmadığından en azından bonus olarak listeye katmak istedim.

Boruto:NNG ile değişmeye her an müsait olan bu listenin sonuna geldik. Tekrar belirtmeliyim ki bu listeyi karakterleri kendi içlerinde sıralayarak hazırlamadım. Bu yalnızca en güçlüler listesi, görüşlerinizi bildirmeyi unutmayın.

Ayrıca yardımları için Asmin Karadağ’a teşekkürlerimi iletiyorum.

Yorumlar
PAYLAŞ
Önceki makaleKraliçenin Kaderi: Valonqar
Sonraki makaleJohn Constantine Tanıtım
Korku-gerilim, aksiyon, fantastik, bilim-kurgu filmlerini izlemeyi, kitaplarını okumayı seven, Star Wars, Karayip Korsanları ve Yüzüklerin Efendisi hayranı, yabancı dizileri takip eden, aksiyon, rpg oyunlarına ilgisi olan, Kratos aşığı, yeni yeni editörlük işine atılmış bir Ñoldo.