Ana sayfa Dizi / Film Netflix’in Yeni İncisi Locke & Key Nasıl Bir Dizi?

Netflix’in Yeni İncisi Locke & Key Nasıl Bir Dizi?

PAYLAŞ

Netflix’in orijinal dizilerinden Locke & Key ilk olarak bizlere kelime oyunu yaparak başlamış. Lock Türkçe olarak “Kilit” anlamına gelirken Türkçe’ye Kilit ve Anahtar olarak çevirebiliriz. Lock, Locke ile okunuşu aynı ve konumuzdaki ailemizin soyismini de Locke olarak görüyoruz.

Hikaye ailemizin babasının ölümüyle başlamakta ve kalan ailemiz anne ve üç çocuk beraber Locke ailesinin mirası olan büyük bir malikaneye taşınmasıyla devam ediyor. Bunun yanında ölen babamızın kardeşi de bizimle. Dizimizin türüne bilim kurgu diyebiliriz fakat fantastik kurgu demek daha doğru olacaktır bence.

locke and key ile ilgili görsel sonucu

İlk olarak ailenin küçük çocuğu gizemli ve sihirli bir anahtar buluyor ve bu anahtarı keşfetmeye başlıyor. Ve çocuklarımızın sosyal ilişkileri de diziye dahil edilmiş durumda. Bu durum belki de bizleri karakterlerle daha fazla özdeşleşebilmemizi sağlıyor. Ve elbette ilerleyen bölümlerde bir de kötü karakterimiz ortaya çıkıyor. Yok öyle kolayca anahtarlara sahip olmak! Anahtarların gücü çok tehlikeli olabileceğinden ötürü yanlış ellerden uzak tutulması gerekmekte.

locke and key ile ilgili görsel sonucu

Ters köşe diyebileceğimiz birkaç olay da sizleri şaşırtacaktır. Ayrıca bulunan anahtarların özellikleri sizlerde “Keşke gerçekten böyle bir anahtar olsa da kullanıp şöyle yapsam, böyle yapsam.” tarzı hayallere daldırabilir…

locke and key family ile ilgili görsel sonucu
locke and key family ile ilgili görsel sonucu

Dizi bizlere güzel fantastik içerikler sunarken mantık hatalarını da es geçmemiş malesef. Bazı kısımlarda insan çileden çıkabiliyor. Ayrıca baba neden öldürüldü? Sebebi neydi? Bu adam veya bu kadın kim ve ne yapmaya çalışıyor? gibi sorulara cevaplarınızı zamanla bulacağınızdan şüpheniz olmasın. Kimisi “Bu nasıl dizi ya izlemem ben bunu” dese de genel olarak beğenilen ve sürükleyici bir dizi olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Tam bir Netflix işi olduğunu da söylemeden geçmemek lazım.

Vakit öldürülebilecek kıvamda, sürükleyici ve heyecanını eksik etmeyen bir dizi olmuş. Önerebileceğim bir yapımdır. İyi seyirler dilerim.

Peki sizce bu yeni dizi nasıldı?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Yorumlar