Ana sayfa Dizi / Film Netflix’in İlk Orijinal Türk Dizisi Başlıyor

Netflix’in İlk Orijinal Türk Dizisi Başlıyor

PAYLAŞ

Aylar önce duyurulan ve başrollerini Çağatay Ulusoy, Okan Yalabık, Mehmet Kurtuluş, Ayça Ayşin Turan, Can Evernol ve Hazar Ergüçlü’nün paylaşacağı, Netflix’in yeni dizisinin çekimlerine ait ilk görsel dün Netflix resmi hesaplarından duyuruldu. Çekimlerine İstanbul’da başlanılan dizinin ilk sezonunun 10 bölüm olarak çekileceği ve toplamda 2 sezon yani 20 bölümden oluşacağı söylentiler arasında. Fantastik Drama türünde yayınlanacak olan dizinin yapımcılığı, Netflix adına Onur Güvenatam üstlenirken yönetmen koltuğunda Taylan Biraderler yer alacak. Netflix dizinin görsel efektleri için Game of Thrones, Stranger Things ve Harry Potter gibi ünlü yapımların görsel efektlerini üstlenen Graddien Effect ile anlaştığını açıkladı. Dizinin N.İpek Gökdel’in “Karakalem” isimli romanından uyarlama olacağı söyleniyor. İsmi henüz açıklanmayan dizinin konusu ve içeriği hakkında epey detaylı bilgiye sahibiz.

Dizinin konusu, yüzyıllardır doğunun ve batının merkezi olan İstanbul’u yok etmek için hareket eden, Ölümsüzler isimli bir gurubun şehri savunan İstanbul’un muhafızlarıyla verdiği mücadele ekseninde dönmekte. Yavuz Sultan Selim’den kalan tılsımlı bir gömlek ile özel güçlere sahip olan İstanbul Muhafızları, beklenmedik bir şekilde yok olmanın eşiğine gelirler. Yok olmaya yüz tutmuş bu gurubun üstlendiği gizemli görev, Hakan isimli sıradan bir Türk gencine verilir. Zengin olma hayalleri kuran ve kahramanlık profiline hiç uymayan Hakan, üzerine yüklenen bu misyonu hiç istemese de kabullenmek zorunda kalır. Hayatta kalan son muhafız olarak hem Ölümsüzlere karşı mücadele edecek, hem de hiç kullanmayı bilmediği özel güçlerini keşfetmeye başlayacaktır.

Eylül ayında Netflix’te yayınlanması beklenen dizinin, dünya çapında ilgi görmesi için özel tanıtım çalışmaları yapılacak.

Yorumlar