Ana sayfa Harry Potter Fantastik Canavarlar Newt Scamander’ın Grindelwald’ın Yenilgisinde Rolü Ne Olacak?

Newt Scamander’ın Grindelwald’ın Yenilgisinde Rolü Ne Olacak?

PAYLAŞ

Uzun süredir beklemekte olduğumuz Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın suçları filminin fragmanı nihayet geçtiğimiz hafta yayınlandı. Fragmandan gördüğümüz kadarıyla Newt, Grindelwald’ın yok edilmesi göreviyle başbaşa kalacak. Bununla ilgili mugglenet.com’da yazılmış olan bir yazıyı sizlere derledik!

Tüm soruların başladığı tweete gidelim.


@_callmetommy_: Bekle, şimdi tecrübeli seherbazlar bile Grindelwald’ı alaşağı edemiyor ama Dumbledore, Hogwarts’tan atılmış bir büyüzoologun bunu yapmasını bekliyor?
@jk_rowling: Buna cevap olarak bir yazı yazabilirim ancak bu size Fantastik Canavarlar’ın tüm hikayesini verir, bu yüzden yapmayacağım…

Orijinal hikayeden biliyoruz ki Dumbledore, Grindelwald ile savaştı ve onu yendi. Peki neden fragmanda “Bunu yapanın sen olması gerekiyor” diyerek sevimli büyüzoologumuza hitap ediyor. En büyük fan teorilerine bakalım.

Sihirli Yaratıkların Önemi

Acaba filmde görmüş olduğumuz sihirli yaratıklar mı Newt’e yardım edecek? Sizi bilmem ama ben döneminin en karanlık büyücüsünün Jacob’a olduğu gibi bir Paldıran tarafından kovalanmasını görmek isterdim. Bir düşünün, insanlar ve canavarlar birlikte çalışıyorlar. Karanlık bir büyücüyü yenmek için daha harika ne olabilir ki? Burnuk gibi sevimli bir canavar bile tehlikeli olabilirken daha beterleri neler yapmaz ki? Böyle bir şeyin olması da gayet mantıklı olurdu. Sonuçta serinin adı: Fantastik Canavarlar!

Newt’in İnsanlara Verdiği Değer

Her ne kadar dünya üzerinde Muggle’lara en çok değer veren kişinin Arthur Weasley olduğu tartışmaya kapalı bir konu olsa da Newt’in duyduğu saygıyla hepimiz geçtiğimiz filmde tanışmıştık. Kendisi kadın, erkek, genç, yaşlı, çocuk, canavar ayırmadan her şeye bir sevgi ve saygı besliyor. Acaba Newt’ın bu sevgisi Lily’ninkiyle aynı etkiye mi sahip olacak? Harry, bu şekilde Voldemort’u yenebilmişti. Sevgi ve saygı burada aradığımız şey olabilir. Dumbledore, Grindelwald’a karşı bir çıkar çatışması içindeyken arayı bulacak şey Newt’in doğru yolu seçmesiyle Büyü Dünyası kurtulabilir.

Newt’in Yanındakiler

Ne zaman olduğunu bilmesek de Newt’in Hogwarts’tan atıldığını biliyoruz. Aynı Hagrid gibi. Bu nedenle de Newt’in sahip olduğu büyü eğitiminin harika olmadığının farkındayız. Yani daha önce bu nedenle sorunlar çektiğine de şahit olmuştuk. Bu yüzden tek başında Karanlık Büyücü’yü yenmesi söz konusu bile değil.

Harry’nin de Voldemort’a karşı savaşırken yanında sevdiklerinin olması gibi Newt’in de şimdiden safından insanları tanıdık. Tina, Queenie ve Jacob’un onun tarafında olduğunu biliyoruz. Eğer Theseus Scamander ve Leta Lestrange de onunla birlikte Grindelwald’a karşı savaşırsa bu ekip çok rahat bir şekilde Dumbledore’un Ordusu’na karşı gelebilir. Karşılarında kim veya hangi hükümet olursa olsun bu “Newt’in Ordusu’nun” harika işler başaracağından eminiz.

 

 

Yorumlar