Ana sayfa Animeler Hastalıklı Yeni Dünya: No.6 (Spoilersız Tanıtım)

Hastalıklı Yeni Dünya: No.6 (Spoilersız Tanıtım)

PAYLAŞ

No.6 Atsuko Asano tarafından yazılan ve 2011 yılında animeye aktarılan bir seridir. Çizimler açısından da beğeni kazanmış olan No.6 kısa bir anime olup 11 bölümden oluşmaktadır.

 

Öncelikle No.6, tüm dünyayı kasıp kavurmuş ve yıpratmış bir savaştan sonra inşa edilen birkaç şehirden biridir. Bu şehirler büyükçe duvarlar tarafından çevrelenmiştir. İnsanları mutlu etmek ve savaş vb olaylardan uzak tutmaya çalışmak kurucuların en büyük amacıdır. Mutlak bir barış ortamı.

Ancak No.6 o kadar da masum amaçlar için oluşturulmadı. Daha doğrusu, asıl amaçları için olası yolları takip etmedi. No.6’e karşı en ufak bir şüphenin bedeli Askeri Üs’tü ve bu yer duvarların dışında yer alıyordu. Yani halkın bir şeyden haberi olmaması sağlanıyordu. Bu üsse bir kere girdiğinizde ise kaçmak imkansıza yakındır.

 

İmkansıza yakın dememin sebebi ise buradan küçük bir çocuğun kaçarak hikayeyi başlatmış olması. Nezumi küçük bir çocukken yakalanmış ama bir yolunu bularak kaçtı. Tekrar yakalanmasına az bir süre kala bir balkonda tüm umudunu tazeleyen bir şey gördü; açık pencere.

Shion, yağmurlu havada içindeki duyguların verdiği dürtü ile balkonda bağırınmaya başladı. Özgürlük hissinin verdiği rahat bir mutluluk ile içeri girdiği vakit karşısında duran yaralı çocuk, Shion’un hayatını değiştirdi.

 

Nezumi Shion’un kendisine zarar vereceğin düşünerek ona saldırmaya hazırlanıyordu ki beklemediği bir şey gerçekleşti. Shion onu çekti, yaralarını sardı ve ona annesinden gizli olarak sıcak yemek verdi.

 

Shion, yaşına göre oldukça zeki olup üst düzey bir eğitim alan genç bir çocuk. Annesi ile beraber refah içinde hayatlarına devam ettikleri vakitlerde onlar da şehrin habersiz halkının bir parçası idi.

Nezumi’de yer alan çip sayesinde ise ekiplerin Shion’un Nezumi’yi sakladığını öğrenmesi çok sürmedi. Bir kaçağa yardım etmiş olduklarından dolayı ellerindeki eğitim ve yaşam imkanı alınarak vasıfsız bir şekilde şehirde yaşamaya devam etmeye başladılar.

 

Aradan geçen yıllardan sonra ise Shion, çalıştığı parkta hiç görmemesi gereken bir olaya şahit oldu. Ve asıl bu olaydan sonra ana karakterimiz No.6’nin perdeler arkasında kalmış yüzünü tanımaya ve gerçekleri idrak etmeye başladı.

 

11 bölümlük, dram ve aksiyonun ağır bastığı No.6 hafta sonunuzu güzel kılabilecek türden bir anime. Bu açıdan size önerir ve iyi seyirler dilerim.

 

Yorumlar
PAYLAŞ
Önceki makaleYeni Dumbledore Belli Oldu: Jude Law!
Sonraki makaleGondor’un Unutulmuş Yiğitleri
Korku-gerilim, aksiyon, fantastik, bilim-kurgu filmlerini izlemeyi, kitaplarını okumayı seven, Star Wars, Karayip Korsanları ve Yüzüklerin Efendisi hayranı, yabancı dizileri takip eden, aksiyon, rpg oyunlarına ilgisi olan, Kratos aşığı, yeni yeni editörlük işine atılmış bir Ñoldo.