Ana sayfa Animeler No Game No Life

No Game No Life

PAYLAŞ

Hikayemiz 2 NEET (Kelime anlamı olarak kısaca işsiz güçsüz diyebiliriz.) kardeşin etrafında şekillenmektedir, Sora ve Shiro. Bu 2 kardeş oynadıkları bütün oyunlarda çok iyidirler ve karşıyı ezip geçerler, sadece 2 kişilik takım olurlar, bu takımlarının ismi de ” ” (Boşluk)’tur. Bir gün Sora’ya bir mail gelir ve mail’de ”Dünyanız hakkında ne düşünüyorsunuz?” yazmaktadır. Burada cevapları çok hoşuma gitmektedir kendi şahsi fikrimi belirtirsem.

”Ne hedefleri ne kuralları bilmenin bir yolu yok, yine de istediği gibi hareket eden 7 milyar insan var. Eğer çok fazla kaybeder veya kazanırsan bunun cezaları olur. Hamle hakkını başkasına veremezsin ve eğer çok konuşursan dışlanırsın. Ortada parametreler yok ve hatta tarzı bilmenin bir yolu da yok. Bu dünya sadece boktan bir oyun.”

no-game-no-life-wallpaper-25

Bu cevaplarından etkilenen kişi onları kendi Oyun Dünyası’na davet eder ve bir anda kendilerini orada bulurlar. Mail’den konuştukları ve onları bu dünyaya çeken kişi de bu Oyun Dünyası’nın tanrısıdır. Bu Oyun Dünyası’nda her şey anlaması daha basittir ama elbette ki bu dünyada da belli başlı kuralları vardır. Burada her şey oyunlarla çözülür. İnsandan farklı ırklar da vardır ve ”insanlık” en kötü durumdadır. Gerçek dünyada sadece oyun oynayan ve hiçbir işe yaramaz olan bu 2 kardeş acaba tam kendilerine göre olan bu dünyada ne yapacaklar?

2014’ün en başarılı serilerinden olan ve hayranlarının devamını beklediği serimiz ile ilgili yeni sezon olmasa da film haberi duyuruldu. Filmle ilgili henüz herhangi bir açıklama yapılmadı, kaldığı yerden devamını mı anlatacak başka karakterle başka bir hikaye mi görürüz, hiçbir şey belli değil.

Yorumlar