Ana sayfa Oyunlar Diğer Oyunlar No Man’s Sky Steam Üzerinden Satışa Sunuldu

No Man’s Sky Steam Üzerinden Satışa Sunuldu

PAYLAŞ

Sonunda çoğumuzun beklediği gün geldi konsollara yaklaşık bir hafta önce çıkan No Man’s Sky bilgisayar için Steam üzerinden satışa sunuldu. Uzun zamandır adıyla yeri göğü inleten verdiği imkanlarla bizi heyecanlandıran bu oyun nedir? Fiyatı ne kadar? Ne tür oyunculara hitap ediyor? Buyrun hep beraber kısa bir inceleme yapalım.

99446de440f3958e6e4cde3b1c532c213cf03f112db6d6d43b3dc5257884b175

NEDİR NO MAN’S SKY

No Man’s Sky bir Açık Galaksi, gerçek zamanlı ( kusura bakmayın bu oyuna Açık Dünya demeye ne elim ne de dilim varır ) sağ kalma oyunu. Oyunda ki amacımız belli fıtı fıtı oraya buraya koşup maden toplamak ve gemimize atlayıp olabildiğince gezegen keşfetmek, ha tabii bir de ölmemek var. Bir çok sağ kalma oyununun aksine No Man’s Sky bize uzak geleceğe ait teknoloji sağlıyor, ışık hızına geçen gemi mi dersiniz, madenleri atomlarına ayrıştırıp toplamamızı sağlayan silah mı istersiniz ve bunları gemimize ışınlamamızı sağlayan bir kıyafet mi istersiniz hepsi oyunda mevcut. Oyun Açık Galaksi demiştik tabii ki bu galaksi boş değil her gezegende farklı tür hayvanlar bulunuyor ( Sadece ilk günde 10.000 tür hayvan keşfedildiği açıklandı ). Tabii bunların yanında oyun gerçek zamanlı yani bir gezegenden diğerine ‘’ Hop buradayım ‘’ şeklinde gidemiyoruz, ışık hızına çıkmadığımızda gezegenler arası yolculuk saatler alabiliyor.

Madenleri elimizdeki bu silah bozmasıyla topluyoruz
Madenleri elimizdeki bu silah bozmasıyla topluyoruz

KİMLERE HİTAP EDİYOR?

Ne yazık ki burada benim gibi bir çok ‘’ Çok Oyunculu Sağ Kalma Oyunu ‘’ hayranını hayal kırıklığına uğratmam gerekiyor çünkü oyun tek kişilik yani oyunda elinize lazer tabancası alıp gulele gulele diye gezerek önünüze gelene sıkmakta, milletin rızkını elinden almakta yok. No Man’s Sky daha sakin kafa dinlemek isteyen, ‘’ Ya falanca oyuna çok dellendim gideyim de iki gezegen keşfedeyim ‘’ diyen oyunculara hitap ediyor bu yüzden Açık Galaksi PVP bekleyen arkadaşları pistten alalım hemen.

Gezinirken yeni yeni türler keşfedebilirsiniz
Gezinirken yeni yeni türler keşfedebilirsiniz

FİYATI NE KADAR?

Şimdi bu oyunu ciddi ciddi isteyen arkadaşlarla baş başa kaldığımıza göre gelelim fasulyenin faydalarına. Ağzınızın suyu aktı ve aklınızdan ‘’ Ne kadar lan bi No Man’s Sky? ‘’ sorusu geçiyor değil mi? Hemen verelim size cevabını. Oyunun Steam fiyatı 150 TLcik, eğer diyorsanız ki yok ben konsolcuyum PS4 te oynarım bu oyunu o zaman da 200 TL gibi bir meblağ söz konusu ancak aklınızda bulunsun oyun konsollarda grafik açısından sınıfta kaldı. Şahsım adına söylüyorum beni pek fazla çeken bir oyun değil ancak ilgisini çeken arkadaşlara sesleniyorum kesinlikle alınması gereken bir oyun. Keşfedilecek gezegenler ve hayvanlar sizi bekler arkadaşlar, pist sizin.

Yorumlar