Ana sayfa Animeler One Piece Şeytan Meyvesi Türleri

One Piece Şeytan Meyvesi Türleri

PAYLAŞ

Duyduğuma göre Şeytan Meyveleri şeytanın vücut bulmuş halidir. Eğer birini yersen özel bir yetenek kazanırsın fakat bir daha asla yüzemezsin.

Shanks 

100’den fazla çeşit şeytan meyvesi bulunmaktadır. İnanılmaz güçleri ile tanınan bu meyvelere sahip olmak ve aynı zamanda gücün sorumluluğunu taşımak oldukça zordur. Kullanıcı kişi farklı iki şeytan meyvesi yiyemez. Yediği an vücudunun hiç bir parçası kalmayacak şekilde parçalanıp dağılacağını Enies Lobby Arckı ‘nda Blueno söylemiştir. Ama seri bizi şaşırtabilir öyle değil mi? Şeytan meyveleri bilinenler üzerinden 3 ayrı türe ayrılır. Kısaca bahsedelim.

Logia Türü

Kişinin karakteristik özelliğine göre element üretip, elemente dönüşebilir. Logia kullanıcıları dönüşüm hallerinde fiziksel darbe almadıkları için yenilmez sayılabilir. Fiziksel darbe alabilmeleri için saldırı yapan kişinin zorunlu olarak haki kullanması gerekmektedir. Logia türü bir kaç meyveye göz atalım.

Moku Moku No Mi, Smoker

Suna Suna No Mi, Crocodile

Mera Mera No Mi, Portgas D Ace ve Sabo

Hie Hie No Mi, Aokiji Kuzan

-Paramecia Türü

Bu tür meyveler kullanıcısına değişik özelliklerde güç verir, vücutta gözle görülür değişiklikler meydana gelmesiyle birlikte farklı yetenekler ortaya çıkar bazıları gözümüze çok saçma görünebilir. Kullanıcı kişi gücünü ne kadar çok geliştirirse o kadar güçlü olur(haki vs. dahil). İşte bir kaç Paramecia türü kullanıcılar.

Gomu Gomu No Mi, Monkey D. Luffy

Mero Mero No Mi, Boa Hancock

Doku Doku No Mi, Magellan

Ope Ope No Mi, Trafalgar D Water Law

 

-Zoan Türü

Kullanıcılarının hayvan türüne dönüşmesini sağlar. Üç tip dönüşümü vardır: Kullanıcı doğal hali, tamamen dönüşüm (hayvana dönüşümü) ve melez (yarı-insan yarı-hayvan) dönüşümü. Cansız varlıklarında Şeytan meyvesi  (sadece Zoan türü) yiyebileceği anime serisinde bir çok kez gösterilmiştir. Fiziksel güçleri aldıkları hayvanın yetenekleri ile sınırlıdır fakat Hasır Şapka Korsanları’nın doktoru Chopper in keşfettiği “Rumble Ball” sayesinde daha fazla dönüşüm yapıp formlarını çoğaltmıştır. İşte bir kaç zoan türü kullanıcısı.

Tori Tori no Mi- Falcon

Hito Hito no Mi-Tony Tony Chopper

Neko Neko no Mi- Rob Lucci

 

Yeni bir seride görüşmek üzere 🙂

 

 

Yorumlar