Ana sayfa Animeler One Piece: Şeytanın Tohumları

One Piece: Şeytanın Tohumları

PAYLAŞ

Şeytan Meyveleri efsaneye göre, Deniz Şeytanının kendi tohumlarıdır ve güçlerinin sırları Grand Line derinliklerinde gizemini korumuştur.

Meyvelere denk gelmek oldukça zordur (genellikle Grand Line’ın dışında). Haklarında çokça dedikodu çıkmış nesilden nesile farklılıklara uğramıştır bu da Şeytan Meyveleri hakkında değişmeyen gerçek ve sahte dedikoduları birbirinden ayırmayı zorlaştırmaktadır.

Haklarında hiçbir şey bilinmemektedir. Bilenler ise çok az bilgiye sahiptir. Genel olarak insanlar bu gücün bir lanet veya büyü gücü olduğunu düşünmektedirler. Kara borsa ticareti olarak baktığımızda olağanüstü güçlerinden dolayı bu meyveler sayesinde, 150.000.000 beli gibi bir ücret elde edilebilir. Ayrıca Şeytan Meyvesi kullanıcıları köle pazarlarında oldukça ilgi gördüğünden yüksek fiyattan satılmaktadır. Meyvelerin güçlerine ve yeteneklerine göre fiyatları belirlenir.

Fisher Tiger, Köleleri, insan balık ayırt etmeden salmış ve özgürlük vermişti. Kısa bir hatırlatma yapmak istedim.

Şeytan Meyveleri’nin basit sayılabilecek kötü özelliklerinden biri tatlarıdır. Şeytan Meyvesi’ni yiyen kişi berbat tadı yüzünden öldürücü bir zehir yediğini düşünebilir tam anlamıyla yanlışta sayılmaz. Şeytan Meyveleri, yenildiklerinde yiyen kişiye olağanüstü güç veya özellikler verir. Fakat bu meyvenin verdiği güce karşılık sizden aldığı en önemli özellik bir daha yüzememek… Bir korsan için oldukça zor bir durum.

Buggy seride meyveyi bir bütün olarak tatmış olan biridir. Her ne kadar kaza ile olsada ::)

Meyveler her şekilde ve renkte olabilmektedir fakat değişmeyen tek bir özelliği vardır, tüm meyveler sarmal simgelere sahiptir. Her Şeytan meyvesi’nden, belirli zamanlarda sadece bir tane bulunmaktadır. Tek bir ısırıktan sonra meyve işe yaramayan, iğrenç, çürümüş bir atığa dönüşür.

Her Şeytan Meyvesi kullanıcısı farklı güçler taşıdıkları için, herhangi biriyle karşılaşılaşıldığında ortak zayıflıkları olan suya batma, deniz taşı ve haki hariç, farklı önlemlerde alınmalıdır. Buna örnek verecek olursak tanınmayan bir kullanıcı, savaş alanına adım attığında, gereken yaklaşım geri çekilip, gözlemleyip farklı ataklarla meyvenin sınırlarını test etmektir.

Donquixote Doflamingo, Trafalgar Law’ın hastalığı Kehribar Kurşunu Sendromunun tedavisi için olan modern tıpa olan güvene göre, Şeytan Meyvelerine daha çok güvenmiştir. 

Yorumlar