Ana sayfa Gündem Haberleri Orta Dünya’dan Yeni Bir Kitap!

Orta Dünya’dan Yeni Bir Kitap!

PAYLAŞ

Tolkien’in daha önce yayımlanmamış makalelerinden yeni bir kitap geliyor: Orta Dünya’nın Doğası!

Şimdiye kadar yayımlanan kitapların ele aldığı konulardan daha farklı bir içeriğe sahip olacağı söylenen kitap, Tolkien Vakfı tarafından onaylandı. Bu yeni kitabın “the Nature of Middle-earth” yani “Orta Dünya’nın Doğası” adı altında yayımlanacağı belirtildi. Kitabın 2021 yazında HarperCollins tarafından yayımlanması bekleniyor. Daha önce diğer Orta Dünya kitaplarının basımını da HarperCollins yapmıştı.

HarperCollins tarafından yayımlanmış bazı Tolkien eserleri

Söylenenlere göre kitap, Silmarillion, Yüzüklerin Efendisi, Hobbit ve Bitmemiş Öyküler’in daha önce hayranlarına sunmadığı bilgiler içeriyor. Elfler’in ölümsüzlüğü ve reenkarnasyonu, Orta Dünya’nın tanrısal yaratıkları, Valar’ın doğası, Númenor toprakları ve buradaki hayvanlar ve yaratıklar, Gondor coğrafyası ve hangi karakterlerin sakalının olduğu gibi konuların bu kitapta yer alacağı söyleniyor.

Makalelerin editörlüğünü bir Tolkien uzmanı ve Elf Dilbilim Yoldaşlığı (Elvish Linguistic Fellowship) başkanı olan Carl F. Hostetter yapacak. Hostetter daha önce Tolkien’in ölümünün ardından çıkan eserlerini yayımlamış olan Christopher Tolkien ile birlikte çalışmıştı.  

Kaynak: theguardian.com

Diğer yazılarımızı okumak için:
https://fantazya.org/category/middle-earth/

Bize katılın!
https://www.facebook.com/groups/yuzuklerinEfendisi/

Yorumlar