Ana sayfa Star Wars Filmler Lucas’ın nefret ettiği ve Star Wars evrenine gelmiş en kötü film!

Lucas’ın nefret ettiği ve Star Wars evrenine gelmiş en kötü film!

PAYLAŞ

Star Wars evrenine gelmiş geçmiş en kötü filminin Disney tarafından yapıldığını mı zannediyorsunuz? Eğer öyle düşünüyorsanız kesinlikle yanılıyorsunuz.Bu ünvanın sahibi George Lucas’ın bütün kopyalarını yok etmek istediği Star Wars Holiday Special

Luke Skywalker Holiday Special
Mark Hamill’ın ilk Last Jedi tecrübesi olsa gerek

Bahsettiğimiz film bir sinema filmi bile değil. 1978 yılında televizyonda yayınlanmış bu şaheser(!!!) gelmiş geçmiş en kötü Star Wars yapımlarından biri olarak görülüyor. Hatta en kötülerinden biri değil,direk en kötüsü! 

Chewbacca’nın ailesinin “Yaşam Günü” isimli bir bayramı kutlamasını izlediğimiz bu filmde Mark Hamill, Carrie Fisher ve Harrison Ford gibi isimler bir kez daha kamera karşısında. Ya da kontratları gereği bu cefaya katlanmak zorunda kalmışlar desek daha doğru olur. Çünkü Carrie Fisher’ın söylediği noel ilahisinine benzeyen Yaşam Günü şarkısının başka bir açıklaması olması mümkün değil.

Life Day
Yaşam Günü’nü kutlarken

Chewbacca’nın oğlunun odasını toplamasını izlemek mi istiyorsunuz? 

Belki de Chewbacca’nın babasının bir hologramla flörtleşmesi ilginizi çekiyordur.

Ya da aynı Chewie’nin eşi Malla gibi televizyondan Bantha budu pişirmeyi öğrenmek istiyorsunuz.

Bu durumda aradığınızın bu film olduğunu belirtmek isterim. Aksi takdirde kesinlikle uzak durmanız gereken bir eser. Chewbacca’nın oğlu ile beraber hologram jimnastik gösterisini izlememle birlikte çok eleştirilen Last Jedi’ın dahi Star Wars evrenine ne kadar da uygun bir eser olduğunu kavradım.

Bantha Budu Tarifi
Bantha Budu ne kadar da hoş bir yemek öyle!

Filmin Tek İyi Yanı

Bu televizyon filminin tek iyi yanı ise hiç şüphesiz Boba Fett. Filmin içerisindeki ufak animasyon kesiti Boba Fett’in Star Wars’ta ilk gözüktüğü yer. Ancak Boba Fett’in popülerliği bile bu filmi kurtarmaya yetmemiş. Bu eser televizyonda yayınlandığı 17 Kasım 1978’den beri hiç bir zaman resmi olarak tekrar gösterilmemiş. Yani Star Wars Holiday Special’ı filmi yayınlandığı gün kaydeden Star Wars fanlarına borçluyuz.

Boba Fett
Renkler biraz farklı ama olsun

Böylelikle olur da Star Wars bağımlığımızdan kurtulmak zorunda hissedersek her gün onar dakikalık Holiday Special dozları  ile bir hafta kadar bir sürede Star Wars’dan tamamen soğumamız mümkün olur.

Bir sonraki yazımda sizleri Ewok’lar ile selamlıyor olacağım!

Filmi izlemek isterseniz: https://www.youtube.com/watch?v=6hH8rxarVG8

Fantaquiz test ve quizlerimizi görmek için buraya tıklayın

Yorumlar