Ana sayfa Oyunlar Diğer Oyunlar Oyun Dünyasında Büyük Devrim: GeForce NOW!

Oyun Dünyasında Büyük Devrim: GeForce NOW!

PAYLAŞ

Oyun dünyasını yerinden sarsacak bir teknolojiyle karşınızdayız! Google’ın Stadia’da ve Sony’nin PlayStation Now’da yapmaya çalıştığı cloud gaming teknolojisini daha farklı bir şekilde işleyen GeForce Now, birçoklarımızın düşük sistem-güçlü oyun sorununu çözecek gibi.

Platform, PC, Mac ve Android üzerinde çalışabiliyor. Böylece oynamak istediğiniz oyunları Android telefonunuzda oynayabiliyorsunuz.

The Witcher 3: Wild Hunt, Android üzerinde.

Düşünsenize, The Witcher 3 gibi iyi bir sistem isteyen bir oyunu bile telefonunuzda oynayabiliyorsunuz. İşte bu sistem, size bunu sunuyor.

Çünkü, bilgisayarınızın kaynaklarını kullanmayan bir sistem bu. Sadece iyi bir internet yetiyor; üstelik 60FPS ve 1080p kalitesinde hiç takılmadan.

Üyelik opsiyonlarının gösterildiği tablolar

Bu sistemin Ücretsiz ve Founders olmak üzere iki tür üyeliği var. Ücretsiz olanda, sıra bekliyorsunuz ve her oturumda 1 saat kalabiliyorsunuz. 1 saatin ardından çıkıp tekrar giriş yaptığınızda oynamaya devam edebiliyorsunuz. Bence online oyunlarda kullanışlı olmayan, sorun yaratabilecek bir özellik.

Founders olanda ise, sıra beklemiyorsunuz, oturum süreniz sınırsız, ve RTX destekleyen oyunlarda ray tracingle oyun oynama imkanınız var. Ayrıca Founders şu anda 90 günlük deneme süresine sahip yani 90 gün boyunca ücretsiz oynayabiliyorsunuz.

Fakat oynamak istediğiniz oyunları Steam, uPlay veya EPIC’ten satın almış olmanız da gerekiyor. Yani bu sistemin dahili bir kütüphanesi yok. Neye sahipseniz onu oynayabiliyorsunuz.

Şahsen ben kendim GeForce Now’ı kullanmaktan çok memnun kaldım ve Founders üyeliği satın aldım.

İnternet gereksinimleri

720p çözünürlükte 60FPS oynayabilmek için en az 15Mbps ve 1080p çözünürlükte 60FPS oynayabilmek için de en az 25Mbps internete ihtiyaç duyuyor. Ayrıca genel olarak kablosuz olarak bağlantılarda 2,4Ghz hız alınabildiği için en az 5 Ghz kablolu bağlantı öneriliyor.

Minimum sistem gereksinimleri

Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 ve Windows 10‘un 64-bit sürümleri, Android 5.0 ve 2GB RAM’e sahip cihazlar ve Mac’in 2010’dan sonraki serileri

  • Çift çekirdek 32bit-64bit 2.0 GHz üstü işlemci
  • 4GB RAM
  • DirectX 11 destekleyen bir ekran kartı
    • NVIDIA GeForce 600 ve üstü ekran kartları*
    • AMD Radeon HD 3000 ve üstü ekran kartları
    • Intel HD Graphics 2000 ve üstü ekran kartları

*: GeForce 800 serisi ekran kartlarının notebook versiyonları desteklenmiyor fakat zaten birçok notebook, tümleşik ekran kartı olarak üstteki ekran kartlarına da sahip olduğu için sorun olmuyor.

Yorumlar