Ana sayfa Middle Earth Filmler Peter Jackson Yüzüklerin Efendisi Dizisi ve DC Filmi Hakkında Çıkan İddialara Son...

Peter Jackson Yüzüklerin Efendisi Dizisi ve DC Filmi Hakkında Çıkan İddialara Son Verdi

PAYLAŞ

Bir önceki yazımızda Amazon’un, yeni çıkaracağı Yüzüklerin Efendisi dizisi için yürütücü yapımcı olarak Peter Jackson ile ilgilendiği iddialarından bahsetmiştik.

Sonrasında gelen iddialar ise Peter Jackson’ın bir DC süper kahraman filmi için anlaşmaya yakın olduğu yönündeydi. Herkes Peter Jackson’ın ya Yüzüklerin Efendisi dizisine ya da DC süper kahraman filmi projesine dahil olacağını düşünürken, Peter Jackson verdiği bir röportajda yaptığı sürpriz bir açıklamayla iki projeye de dahil olmayacağını açıkladı:

“Yüzüklerin Efendisi dizisi ile ilgili herhangi bir görev almayacağım. Benim ismimin anılmasını anlıyorum ama bu projeyle ilgili hiçbir alakam yok.”

DC sinematik evreninde bir süper kahraman filmi çekeceği iddialarına yönelik ise:

“Bu doğru değil. Herhangi bir görüşmemiz olmadı. Ayrıca çizgi romanları seven birisi değilim; hayatımda daha önce hiç çizgi roman okumadım. Dolayısıyla çizgi romanlardan herhangi birini beyaz perdeye uyarlamak gibi bir niyetim yok. İddiaların hepsi uydurma: ne Yüzüklerin Efendisi dizisine ne de bir DC filmi projesine katılmadım. Ama bu benim için bir sorun değil, elimde beni meşgul edecek birçok projem var.”

Ortaya atılan bazı iddialar ise Peter Jackson’ın Yüzüklerin Efendisi projesine katılmamasının sebebinin dizinin 5 sezon süreceği ve bu kadar uzun soluklu bir projeye kendisini doğrudan odaklanmak istememesi olduğu yönünde. Yani yürütücü yapımcı olarak katılmasa da kamera arkasından destekte olacağı iddia ediliyor.

Kaynaklar

Orjinal röportaj: allocine.fr/article/fichearticle_gen_carticle=18673483.html

reddit.com/r/lotr/comments/8p14i4/peter_jackson_denies_involvement_in_amazons_lord/

indiewire.com/2018/06/peter-jackson-lord-of-the-rings-television-series-not-involved-1201971715/

talkiesnetwork.com/2018/06/06/peter-jackson-denies-involvement-in-amazons-lord-of-the-rings-series-or-any-dc-film/

Yorumlar