Ana sayfa Oyunlar Dota 2 Pro DotA Milli Takım Maçları

Pro DotA Milli Takım Maçları

PAYLAŞ

Pro DotA, bu ayın ilerleyen kısmında Milli Dota 2 Kupası gerçekleşeceğini duyurdu. Milli Dota 2 Kupası’nda izleyeceğimiz oyuncular arasında Ukrayna Takım Kaptanı Roman ‘Resolut1on’ Fominok ve Rusya Takım Kaptanı Sergey  ‘G’ Bragin olacak. Aşağıda yayınladığım takım listelerini de incelerseniz Rusya Milli Takım’ı en iddialı görünen ekip.

3-4 aydır çalışmakta olan Pro Dota, her ülke için sağlam oyuncuları garantilemeye çalışıyordu. Mesela Almanya’nın kaptanı Black olarak ayarlanmışken, oyuncunun Fnatic ‘e katılmak amacıyla Malezya’ya gitmesi planları değiştirdi. Bu yüzden kendisini Alman Milli takım oyuncu listesinde göremeyeceğiz.

Pro DotA henüz küçük bir topluluk ama daha önce düzenledikleri etkinliklerde başarı sağlamışlardı, örneğin 3 sezon düzenlenene Hitbox EU Şampiyonası ve Twitch sponsor olduğu Pro Dota Kupası . İlk sezon, sadece online düzenlenecek, ancak ilerleyen sezonlarda bu etkinliği bir LAN kupası haline getirmeyi planlıyorlar.

Tüm ülke takımlarını incelediğimizde, şimdilik Rusya en iddialı ve güçlü ekip olarak görünüyor kadrosunda  VP’nin  Sergey ‘God’ Bragin, Navi’nin  Akbar ‘SoNNeikO’ Butaev ve Empire’ın  Airat ‘Silent’ Gaziev’i var!!! Bunun ile beraber, Empire’ın takım kaptanı Roman ‘Resolut1on’ Fominok Ukrayna Takım kaptanı.Ukrayna takımının oyuncuları ise birbirinden ilginç olabilir, her ne kadar henüz liste açıklanmamış olsa bile!

Milli Dota 2 Dota Kupası Formatına gelirsek; 16 davetli takım var, takımlar hem yeni hem de tecrübeli isimlerden meydana geliyor.

Seçilen kaptanlar, takımlarına katacakları 4 oyuncuyu belirledi.

Grup Aşamaları Ekim 3 – 12 arasında gerçekleşecek.

Tiebreaker(Beraberlik bozucu)  diye adlandırdıkları maçlar ise 30 Eylül – 2 Ekim arası oynanacak.

Ana etkinlik ise 3 Ekim’de başlıyor, 12 Ekim’e kadar sürecek.

16 Takım, 4 Gruba ayrılıyor. Round-Robin usulu her takım, birbiriyle bir maç oynayıp, başarı durumuna göre bir sonraki aşamaya yükselecek. Ana etkinlikte ise ikili eleme maçları oynanacak.

Turnuvanın ödül havuzu $10,000 artı bilet satışlarından gelen 10% miktarından oluşuyor. Sadece ilk üçe giren takımlar ödül parasından hak alabiliyor. Ödül dağılımı ise şöyle: Birinci takım %70, İkinci takım %20 ve Üçüncü takım ise %10.

Türkiye Kadrosunda  Alperen “MyDreamLife” ve Selim “Neqroman” Oynar’ın takımda bulunmamasının sebebi ise kendi takımları Walrus Punch’ın   maçlarının eş zamanlı olabilme ihtimali.

us America: BananSlamJama, Lokarn, hexenjagd, frozen, slayer
ba Bosnia: MiLAN, At The Speed of Life, pwN, Fejbl + 1
bg Bulgaria: Hawkeye, PurE_EviL, kikoni, Sava_Doom, slashstrike
dk Denmark: Ivz, Kyh, Fury, TheKoreanZombie, KSPR
fi Finland: Okcya, Trixi, Buugi, Vaalix, Nemphy
fr France: rvp, sockshka, joraal, 7ckngMad, crio_j
de Germany: Amoment4ever, Exist, rmN, zynxis + 1
gr Greece: SsaSpartan, Realax, Ill, Thug, Sneaky + 1
kz Kazakhstan: StalCat, Mantis, TopoRRRR, Lucky, Italyashka
pt Portugal: Patrão, DarkOgre, Destro, RunNoobsRun, Hendrix
ro Romania: Keyano, iLLusionisT, Synergy, Masakary, Razvan
ru Russia: Sqreen, sonneiko tpoh, afonin, Solo*
rs Serbia: Buktop + 4
se Sweden: Chrillee, Eresloco, SteffStyle, eskillz, Frigoleet
tr Turkey: klasynky, l4w, sjok, rNt, mamakclub
ua Ukraine: Resolution + 4

 

 

Yorumlar