Ana sayfa Oyunlar Diğer Oyunlar PUBG’nin Yapımcısı, Yılın Oyunu Ödülünü İstemiyor!

PUBG’nin Yapımcısı, Yılın Oyunu Ödülünü İstemiyor!

PAYLAŞ

2017 yılının belki de en hit oyunu sayabileceğimiz Playerunkown’s Battlegrounds, şu anda Steam’de en çok oynanan oyun ve birçok kişi tarafından ‘Yılın Oyunu’ ödülüne layık görülüyor. Ama bakın ki, oyun yapımcısı ödülü bile istemiyor!

Getirilen güncellemeler ile kendi kendini tazeleyen ve yükselen PUBG’nin, geçtiğimiz günlerde yapımcısı tarafından çok ilginç bir açıklama geldi. Battle Royale türünün gelişmesinde çok büyük bir katkı sağlayan Brendan Greene, ‘Yılın Oyunu’ ödülleri yavaş yavaş yaklaşırken, bu tören hakkında çarpıcı bir açıklama yaptı. Kendisi, bu ödüle aday olan PUBG’ye, ödül verilmesini istemiyor. Kendisine göre sebebi ise, oyunun henüz erken erişim aşamasında olması ve daha tamamlanmamış olması dolayısıyla herhangi bir ödülü hak etmediğini düşünüyor.

– Brendan Greene

Bunun ne kadar doğru veya yanlış bir karar olduğu tartışılabilir ama Greene’in açıklamasına rağmen, yine de PUBG’nin, ‘Yılın Oyunu’ ödülünü kazanma ihtimali de bulunuyor. Gelin, bakalım The Game Awards töreninde, bu ihtimale sahip olan diğer aday oyunları da görelim.

8 Aralık tarihinde düzenlenecek olan Yılın Oyunu Ödülleri’nin adayları ise şöyle,

  • Horizon: Zero Dawn (Guerrilla Games / Sony Interactive Entertainment)
  • The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Nintendo EPD / Nintendo)- Persona 5 (Atlus)
  • PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG Corp.)
  • Super Mario Odyssey (Nintendo EPD / Nintendo)
Yorumlar