Ana sayfa Dizi / Film Pulp Fiction- İnceleme ve Tavsiye

Pulp Fiction- İnceleme ve Tavsiye

PAYLAŞ

Efsane aktör John Travolta’nın başrolünü üstlendiği, Kill Bill filmlerinde tanıdığımız Uma Thurman’ın rol aldığı ve Samuel L. Jackson’ın saçı olduğu dönemlerin unutulmaz filmi olan Pulp Fiction yada diğer adıyla Ucuz Roman’ın yönetmenliğini ise efsane yönetmen Quentin Tarantino üstleniyor.

Bir roman halinde ilerleyen sinema matematiği üzerine kurulu olan  ve filmde her konu geçişi sanki roman okurmuş gibi bir bölüm biterken diğer taraftan yeni bir bölüm başlamakta. Karakterlerde zamanın gerektiği gibi kullandığı hem psikolojik yapısının yeterince anlatıldığı aynı zamanda karakter bütünlüğünün yeterince verildiği bir filmdir.

Konusuna gelmek gerekirse… Honey Bunny ve Pumpkin, hayatlarına renk katma amacıyla soygun yapan bir çifttir.İşinde başarılı olan iki gangster, Vincent Vega ve Jules Winnfield patronlarına ödemesini yapması gereken iki kişiden dönmek üzeredirler. Patron Vincent’dan karısına bebek bakıcılığı yapmak istemiştir. Jules ise gangsterlik hayatına veda etmiştir. Boksör Butch ise yapılması gereken hileli dövüşe uymadığı için şehirden kaçar ve birbirlerinden bu kadar ayrı insanları kader harika bir rastlantı ile bir araya getirir.

Pulp Fiction’ının her bölümü birbiri ile çok alakasız ve bir okadar ile alakalıdır. Bu kafa karıştırıcı cümlemin açıklaması tabikide olacak. Bölümler arasında zaman kayması bulunmaktaki bence hoş durmuş tek düze ilerlemektense hikaye birbirini tamamlamakta kesinlikle. Birbiri ile alakalı olması ise şuradan gelmekte, bir sahnede yaşan bir olay aslında başka bir bölümdeki karakterler arasındaki bağlantıyı kurmada yardımcı oluyor. Bu bağlantı kesinlikle hoş gözüküyor.

Pulp Fiction’ı izlemediyseniz neden izlemeniz gerektiğini sıralıyım size ;

  • Tam olarak 21 ödüle sahip.
  • İmdb puanı ise 8,9, gayet iyi bir puana sahip.
  • Şuan tanıdığımız insanların gençlikleri ve oyunculuklarını görmemiz gereken oyuncular var.
  • Tarantino filmi. (Bence bu bile yeterli)
  • Samul L. Jackson’ın saçı var.
  • Ben tavsiye ediyorum izleyin yani.

 

Pulp Fiction’ı izlemiş olan veya yazıdan sonra filmi izlediyseniz sizden isteğim en sevdiğini bölümü yorum olarak yazmanız bakalım fantazya okurları sizler en çok hangi bölümü seviyorsunuz filmde. Yorumları doldurmayı unutmazsınız herhalde güzel bir film önerdik o kadar size 😉

Sağlıcakla ve filmle kalın sayın okuyucular.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar