Ana sayfa Oyunlar Diğer Oyunlar Q.U.B.E 2’nin Fragmanı Çıktı!

Q.U.B.E 2’nin Fragmanı Çıktı!

PAYLAŞ

Yaklaşık 7 yıl önce çıkan birinci oyunuyla, gönülleri fethetmeyi başaran puzzle oyunu Q.U.B.E’un, yeni oyununun ilk oynanış fragmanı yayınlandı!

Toxic Games’in ellerinden çıkmış yapım, ilk oyunundaki Portal’a benzeyen test odası sistemiyle en az Portal kadar çok beğenilmişti. Fakat bu oyunda bulmacalar, portallar yerine küpleri hareket ettirerek çözülüyordu ve yanımızda bir Portal Silahı yerine karakterimizin elleri vardı.

Q.U.B.E 2 fragmanından bir kare

Dün akşam saatlerinde ise Toxic Games tarafından, Q.U.B.E 2’nin ilk oynanış fragmanı yayınlandı. Bu sefer de Portal 2 havası gördüğümüz oyunda, birinci oyundan farklı olarak, girdiğimiz test odaları terk edilmiş ve harap içinde görünüyor. Bu da aynı Portal 1 ve Portal 2 arasındaki geçişe benziyor.

Q.U.B.E 2 fragmanından başka bir kare

Fragmanda da görüldüğü üzere, ilk oyundaki bazı özellikler ikinci oyundan çıkarılırken, bu çıkarılan özellikler yerine bir ton yeni mekanik eklenmiş. Yeni materyaller, kapılar ve pervaneler gibi, oyuncunun kafasını karıştıracak bir çok şey konulmuş. Ayrıca firma, Q.U.B.E 2’nin, ilk oyuna benzemeyeceğini söyledi ve hikaye unsurunun da öne çıkacağını vurguladı.

Çıkış tarihi tam olarak belli olmasa da bu sene içerisinde çıkacağı kesinleşmiş olan oyun, PC, PS4 ve Xbox One platformlarında piyasada yerini alacak.

Yorumlar