Ana sayfa Oyunlar Diğer Oyunlar Rainbow Six: Siege’te Hatalar Oluşmaya Devam Ediyor!

Rainbow Six: Siege’te Hatalar Oluşmaya Devam Ediyor!

PAYLAŞ

Ubisoft‘un Multiplayer Taktiksel FPS kategorisinde gözde oyunlarından Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege oyun içindeki hataları ile oyuncuları şoke etmeye devam ediyor!

Ubisoft ardı arkası kesilmeyen hataları ile başı dertte.

Ubisoft‘un gün geçtikçe büyüyen Taktiksel FPS oyunlarından Rainbow Six: Siege yeni getirdiği güncelleme olan Hong Kong güncellemesi ile Theme Park haritası ve 3 Operator‘u eklemesi sonrasında bile hataların devam ettiği oyuncular arasında sosyal medya platformlarında tartışma konusu oldu.

“Operation Health” adı verilen oyunu iyileştirme ve düzenleme sistemi ile 2.sezonda yapacağı geliştirme içeriklerine ara verdiğini duyuran Ubisoft bu iş için sıkı bir hazırlık yaptığını duyurmuştu ancak işler pekte düzgün gitmemiş gibi gözüküyor.

Toplam 3 aşamadan oluşan “Operation Health” sistemi gelecek güncelleme sonrasında oyundaki hataları ortadan kaldıracağı söylenmişti. “Operation Health” kısmen de olsa Rainbow Six: Siege için bitti ve yeni geliştirici içeriklerinin faaliyete geçirilmesi durumu tekrardan aktif edildi.

“Operation Health” sonrası oyuncuların bazıları oyunu bırakmaya başladı.

Ancak oyunculardan gelen şikayetlerde hala daha oyun içinde tonlarca hata olduğu belirtildi. Headshot vuruşlarında karşınızdakini tek seferde öldürebildiğiniz oyunda “Operation Health” sonrasında Headshot vuruşları karşınızdakini tek seferde öldürmüyor.

Buna ek olarak haritadan düşme ve karşınızdaki kişinin size ateş ettiğini göremeden ölme gibi hatalarda oyun içerisinde devam eden mevcut sorunlar arasında yer alıyor.

Bazı oyuncular ise oyunun “Operation Health” güncellemesinden sonra gelen yama ile yeni hataların ortaya çıktığını iddia ediyor. Yeni gözüken hatalar şu şekilde;

Oyuncuların saydığı yeni hata listesi.

  • Doc” karakterinin sınırsız iğneye sahip olması
  • Çeşitli animasyon bozukluklarının artması
  • Uzun zamandır devam eden Ping artışları arttı

Anlayacağınız oyunu oynayan oyuncu sayısı ne kadar gelişirse gelişsin oyun içerisindeki hatalar artmaya devam ediyor. Suç burada tabii ki de oyuncuda değil Ubisoft bu olaya bence yeni ama bu sefer hataları kökten kaldıracağı “Operation Health” tarzı bir bakım ile elden geçirmeli.

Haberi bitirmeden önce sizlere “Operation Health” sonrası isyan eden oyuncuların derlediği bir videoyu sunarak yazımızı bitiyoruz. Aşağıdan videoya ulaşabilirsiniz.

Yorumlar