Ana sayfa Star Wars Animasyonlar Star Wars Rebels 2. Sezon Ortası Fragman İncelemesi

Star Wars Rebels 2. Sezon Ortası Fragman İncelemesi

PAYLAŞ

rebels1

Dün akşam 2. Sezon Ortası Fragmanı yayınlandı. Fragman kahramanlarımızın bir Sith Tapınağı’na girmesi ile başlıyor. Yani kesin olmasa da bence bir Sith Tapınağı. Burada antik sithler hakkında bilgi edinebilme şansları var. Bakalım neler yaşayacaklar ?

rebels2

Tapınağın içerisinde böyle bir yapıya rastlıyorlar. Fragmanın ilerleyen zamanlarında Ezra bir sith holocronu tutuyor.Onu buradan almış olabilirler.

rebels4

Karşınızdaaaa Darth Vader. Yedinci Kardeş ve Beşinci Kardeş’i ziyarete gelmiş. Başka ne sürprizler yapacak?

rebels5

Asi filosunun genişlediğini görüyoruz. Karşınızda Hammerhead class cruiser. Bu gemilerin üretimi Old Republic zamanlarına dayanır.

rebels8

Kanan, Ezra ve Ahsoka kardeşliğe karşı. 2. Sezonun kalan yarısında bol bol ışın kılıcı düelloları göreceğiz gibi.

rebels6

Kimse dikkat etmemiş olabilir. Şimdiye kadar yapılan bazı incelemelere baktım ve rastlamadım ama benim gözümden kaçmaz. Bu Twi’lek Cham Syndulla. Rebels’de gördüğümüz Hera’nın babası, Syndulla Klanı lideri, Twi’lek Direnişi lideri ve Ryloth Özgürlük Harekatı’nda yer almış biri. Kısada Clone Wars animasyonunda gördüğümüz Twi’lek komutanı! Kendisinin asilere çok yardımı olacak gibi.

rebels7

Leia tekrardan karşımızda! Prensesimiz geldiğine göre Asiler iyice büyümeye başladı.

rebels9

Sarı kılıçlı forcerlar gözünüzü ısırdı mı?Tabii ya Clone Wars animasyonunda karşılaştığımız Jedi Tapınak Muhafızları. Sanırım Order 66’dan kurtulan küçük bir grup.İlk başta başka bir grup olabilir diye düşündüm ancak fragmanın ilerleyen sahnelerinden bir fotoğraf ile Clone Wars’dan bir fotoğrafı karşılaştırdım.

jediguardd

Resimde de gördüğünüz gibi kılıçlar aynı. Maskeleride aynı.Bunlar onlar! Hikaye git gide güzelleşirken sonradan peydahlanan karakterler eleştirilere sebep oluyor. Bknz: Ezra, Kanan, Hera, Zeb…

rebels10

Darth Vader tekrardan karşımızda.

yoda

Karşımızda Usta Yoda ! Fotoğraf çok büyük kaçacağı için kolajladım. Yazının sonuna ayrı ayrı eklerim isteyen dilediği gibi kullanır. Neyse konumuza dönelim. Yoda, Ezra’ya tavsiyeler veriyor. Ezra ondan yardım istiyor. Modellemesi biraz zayıf olmuş sanki yaşlanmasını fazla abartmışlar gibi.

rebels15

Ahsoka, Ezra’ya ustası Anakin Skywalker’ı anlatıyor. Ezra ise onun yaptıklarını muhteşem buluyor. Yoksa Ezra’nın akıbeti Anakin ile aynı mı olacak? Biraz ilerleyince bu tezin kanıtları artacak okumaya devam edin.

rebels16

Sanki Jedi Muhafızlarının gelmesiyle New Jedi Order kurulmaya çalışılıyor.

rebels18

Resimde yukarıda asılı olan bayrağın New Jedi Order logosuna benzediğini görüyoruz.

rebels17

Burda ise Muhafızların lideri olduğunu tahmin ettiğim kişi Kanan’a galaksiye Karanlık Tarafın hükmettiğini söylüyor.Fragmanın ilerleyen kısımlarında ise Muhafızların Kanan’a kılıç çektiğini görüyoruz. Yoksa onlarda mı karanlığa boyun eğdiler?

rebels26

rebels27

Bu iki resim ise birbirlerine kılıç çektikleri an.

rebels19

Ezra eline bir Sith holocronu alıyor. Muhtemelen çalıştırarak içindekileri görecek. Bir holocron ile Kanan’ın öğrencisi oldu şimdi başka bir holocron ile Sith mi olacak?

rebels20

Maul olduğu iddia edilen gizemli bir Sith görüyoruz. Dikkatli incelenirse bu gizemli Sith elbette Maul.

maul

Görüldüğü gibi desenleri çok yakın. Başka bir Zabrak olma şansı bence sıfır. Özellikle 2 kuralı var iken. Maul başka bir tapınak da saklandığına göre belki kendini Sidious’tan gizliyordur. Belki de Sidious onu oraya yollamıştır.Hatta bulunduğu yer tapınak bile olmayabilir. Maul Ezra’yı karanlık tarafa mı çekecek?

rebels21

rebels23

Rebels karakterlerinden, türünün son örneği olan Zeb ölecek mi? İzleyip öğreneceğiz.

rebels24

Güç Uyanıyor’da Artoo, Rebels’de Chopper. İkiside harita buluyor ve ekibine gösteriyor.

rebels25

Ezra’nın yeşil bir crossguard tuttuğunu görüyoruz. Bunu Ren’in kılıcıyla mı bağlayacaklar? Yoksa crossguard yeni bir moda mı? İzleyip öğrenmeyi dört gözle bekliyorum. Dave gene yaptı yapacağını.

rebels28

Bu iki eleman fragmanda 1 saniye bile görünmüyor. Fotoğraflarını yakalamakta bir hayli zorlandım. Zırhları Mandalorian’ı andırıyor. Maul’a çalışıyor olabilirler mi? Maul kendi factionunu kurmuş olabilir mi? Clone Wars’dan Maul’un Mandalorianlar ile ilişkişini biliyoruz. Bunu da izleyip göreceğiz.

rebels29

Finalde Ahsoka ve Darth Vader’ın düellosunu görüyoruz. Ahsoka gittikçe deneyim kazanıp, güçlenmiş. Hatta olgunlaşmış ama bu ustasını yenmesini sağlayacabilecek mi?

Yoda’nın kolajsız fotoğrafları:

rebels11

rebels12

rebels13

Yorumlar