Ana sayfa Star Wars Canon Rebels’in Bitiminde Yeni Star Wars Anime Projesi Geliyor!

Rebels’in Bitiminde Yeni Star Wars Anime Projesi Geliyor!

PAYLAŞ

Star Wars:Rebels TV serisi, orijinal Star Wars üçlemesine kadar gerçekleşen olayları keşfettikçe ve bunun sonucunda hayranları tarafından heyecan arttıkça, bu durumun başka serilere yelken açma olasılığının bir hayli yüksek olduğunu çoğumuz tahmin etmiştir. Rebels’in bitiminden sonra duyurulan Star Wars’ın yeni anime projesi Star Wars: Resistance, The Force Awakens’e giden tarihe bir ışık tutacak. Yani The Force Awakens’ten önceki uyanmamış, eksik kalmış bazı bilgileri Resistance serisi ile öğrenmemiz olası.

Star Wars: Resistance, Poe Dameron ve tehditkar Kaptan Phasma gibi tanıdık figürlerle temasa geçerek birinci mertebede casusluk yapmak için işe alınan genç bir pilot olan Kazuda Xiono’ya odaklanacak. Oscar Isaac(Poe Dameron) ve Gwendoline Christie(Phasma) karakterlerini seslendirmek için çoktan anlaşmalarını imzaladılar bile!

 

Serinin çıkış tarihi hakkında henüz net bir bilgi yok, ancak Lucasfilm yeni serinin sonbaharda ilk kez Disney Channel’da ve daha sonra Disney XD’de yayınlanacağını söyledi. Serinin beyni The Clone Wars’tan hatırladığımız Dave Filoni, ayrıca kendisi Rebels’in yapımcı kadrosunda da görev almıştı. Konuyla alakalı, “Star Wars: Resistance fikri, II. Dünya Savaşı uçakları ve savaş pilotlarına olan ilgimden kaynaklandı.”, diyor kendileri. “Büyükbabam bir pilottu ve amcam uçakların bakımında sorumluydu. Bu durum benim için büyük bir etki yarattı. Aynı zamanda Star Wars’ın geçmişinde yüksek hızlı yarışların gözardı edilemeyecek bir geçmişi var ve bence, anime esinli bir tarzda bu heyecan duygusunu yakaladık, bu da tüm ekibin uzun zamandır yapmak istediği bir şey.”

 

Lucasfilm, henüz Kazuda ana karakterinin kimin seslendireceği hakkında bir bilgi vermiş değil ve hatta henüz pilotun cinsiyeti bile bilinmiyor. Ortak ilk izlenim,“Kazuda Xiono”, bir Asya isminin galaktik bir versiyonu gibi göründüğü ve yakın geçmişten yola çıkarak olası ses aktörlerinden ilki, “Hawaii Five-0” ve “Days of Our Lives” ile tanınan yarı Japon mirasından Amerikalı aktör Christopher Sean. Eğer bu dedikodu doğru çıkarsa, Kazuda ile Star Wars evreninde Chirrut Imwe ve Rose Tico’nun ardından yeni bir Asyalı göreceğiz demektir ki bu da günümüzdeki çoğu yapımcının yaptığı gibi Asya’nın büyük potansiyeline yapılan yeni bir hamle olarak görülebilir.

Resistance’ın doğrulanan diğer ses aktörleri ise şöyle; Suzie McGrath (East Enders), Scott Lawrence (Legion), Myrna Velasco (Elena of Avalor), Josh Brener (Silikon Vadisi), Donald Faison (Scrubs), Bobby Moynihan (The New Duck Tales), Jim Döküntü (Community) ve Rachel Butera (Tammy’s Tiny Tea Time).
Senaryo ile sızan ya da resmi bir bilgi yok, ancak Resistance, Star Wars hayranlarının yeni üçlemenin başlangıcından beri merak ettikleri bir şeyi sunma potansiyeline sahip: Snoke kim? Andy Serkis’in hayat verdiği Snoke bir bilmece olarak kaldı, ama bu seri ile birlikte Galaktik Cumhuriyet’in General Leia Organa ve Direnişinin bu tehdit ile karşı karşıya geldiğini izlerken, Snoke hakkında da biraz daha fazla şey öğreneceğiz gibi görünüyor.
Resistance’ın yapımcı kadrosunda ayrıca Athena Portillo, Justin Ridge (The Clone Wars ve Rebels) ve Brandon Auman (Teenage Mutant Ninja Turtles) yer alacak. Rebels ve The Clone Wars’tan bir başka emekçi olan Amy Beth Christenson tarafından yönetilecek.

“Lucasfilm’deki meslektaşlarımız, Star Wars galaksisinde anlatılmamış etkileyici bir macera yarattılar ve bu yeni orijinal seride tekrar onlarla ortak olmaktan heyecan duyuyoruz,” diyor Marc Buhaj, programlama ve Disney genel müdürü başkan yardımcısı. “Yıldız Savaşları: Resistance izleyicileri, kuşaklar boyunca tanınmış karakterler ile ilgi çekici bir hikaye haline gelecektir.”

Son olarak bu açıklama bizim aklımızda büyük merak uyandırdı zira Buhaj’ın bahsettiği “tanınmış” karakter yelpaze potansiyeli bir hayli geniş olabilir. Lucasfilm’in de Clone Wars’tan sonra bu denli elini taşın altına koyacak olması (ya da koyabilecek olması) beklentilerimizi yüksek tutmak için bir sebep olabilir.

Kaynaklar

https://www.starwars.com/news/star-wars-resistance-set-for-fall-debut

http://ew.com/tv/2018/04/26/new-animated-star-wars-resistance-series/

Yorumlar