Ana sayfa Oyunlar Diğer Oyunlar Red Dead Redemption 2’de Sahte Beta Krizi!

Red Dead Redemption 2’de Sahte Beta Krizi!

PAYLAŞ

Rockstar Games‘in gözde oyunlarından olarak kabul edilen ve açıklanamayan satış tarihleri ile ufakta olsa olay yaratan Red Dead Redemption 2 sahte Beta krizi ile karşı karşıya!

Rockstar Games olaylar hakkında henüz bir konuşma yapmadı.

Red Dead Redemption 2, uzun süredir beklenen oyunlardan birisi. Data hırsızları da bu durumu fırsata çevirerek kendi çapında “Biz size bu oyunun Beta‘sını sunuyoruz” diyerek kendilerini oyun yapımcısı gibi göstermeye çalıştılar.

Twitter üzerinde kendilerini Red Dead 2 Beta adıyla tanıtıp oyunun Beta’sını sunduklarını ve kendilerini Rockstar Games gibi gösterip oyunun betasını reklamını yapıyormuş gibi gösteren Data hırsızları binlerce kişiyi ağına almış durumda.

Yabancı oyun değerlendirme ve yorum siteleri olay karşısında boş durmayarak kendi çaplarında Data hırsızları‘nın yaptıkları işin ne kadar tehlikeli olduğunu ve bu tuzağa yakalanmayan kişilerin başlarına neler gelebileceğini dikkate alıp anlatarak site takipçilerini uyardı.

Red Dead Redemption 2 betası tuzağına düşen binlerce insan olduğu tespit edildi.

Bazı profesyonel oyuncu ve yazılımcıların dikkatini çeken bu olay onların tarafındanda incelemeye alındı ve sonuçlar kesinlikle akıl almaz derece de sahte. İlk olarak Data hırsızları‘nın Twitter hesabına bakıldığı zaman bir mekan fotoğrafı dikkatleri çekiyor.

Queens, New York‘ta çekildiği iddia edilen bu resim aslında sahte çünkü Rockstar Games‘in orada bir ofisi bulunmuyor. Oyun’un girişi bazı profesyonel yazılımcı ve oyuncular tarafından bakıldığında Destiny 2‘den kopyalandığı’nın çok belli olduğunu belirlediler.

Rockstar Games zaten her seferinde “Beta” başlığı altında belirli oyunların Beta sürümlerini yayınlamıyor, onların amacı bir oyunu tek seferde sunup oyuncuların o oyunu hatasız ve keyifli bir şekilde oynamasını sağlamak. Umarım bu dediklerinin arkasında dururlar ve bize GTA V‘teki gibi kaliteli bir deneyim sunarlar.

Yorumlar