Ana sayfa Game Of Thrones Dizi Rhaegar Targaryen’i Görecek Miyiz?

Rhaegar Targaryen’i Görecek Miyiz?

PAYLAŞ

Kısaca Rhaegar Targaryen Kimdir? 

Rhaegar Targaryen Deli Kral'ın ilk çocuğu ve varisiydi. Bir devrin bitişi, diğerinin başlangıcı olan Robert'ın İsyanı'nın fitilini ateşleyen kişi de Rhaegar'dı. Kendisi çok kitap okurdu ve okuduğu kitaplar kendisinin sonunu hazırladı. Teoriye göre okuduğu efsanevi bir kitaba inanarak Buz ve Ateşin Şarkısı'nı gerçekleştirmek istedi ve kendisi Elia Martell ile evli iken genç Lyanna Stark'ı kaçırdı. Çünkü onun Buz olduğuna inanıyordu. Lyanna ise Robert ile nişanlıydı. Gelişen olaylar zinciri neticesinde Rhaegar Targaryen Robert Baratheon tarafından Üçlü Dişli Mızrak'ta öldürüldü. (Robert'ın İsyanı'na buradan ulaşabilirsiniz)

Dizide Nasıl Karşımıza Çıkacak?

6. sezonun finalinde Brandon Stark, Brynden Rivers ile geçmişe bir yolculuk gerçekleştirmişti ve Neşe Kulesi'ne gitmişlerdi. Neşe Kulesi, Robert İsyanı sırasında Rhaegar Targaryen'in Lyanna'yı kaçırdığı noktaydı. Neşe Kulesi'nde gerçekleşen kısa dövüşten sonra Ned Stark'ın Lyanna'nın yanına gelişini ve onu kanlar içinde buluşunu hepimiz izlemiştik. Lyanna, Eddard Stark'a bir bebek vermişti ve sahne oradan Jon Snow'un kral ilan edilişine geçmişti. Dizi, bölüm sırasında net olarak bu çocuk Lyanna ve Rhaegar'ın çocuğu demedi ancak evreni sıkı takip eden herkes neyin ne olduğunun farkındaydı. 

Bu kısımdan sonrası ciddi SPOILER içerebilir!

Tekrardan söyleceğimiz gibi dizi net olarak Rhaegar ve Lyanna ilişkini açıklamadı. Bu yüzden bir geçmişe yolculuk da bunu açığa kavuşturmak için gerçekleşecek gibi duruyor. Dizi fanlarının bir kısmının bildiği, bir kısmının ise bildiği halde okumadığı, 7. sezon başlamadan önce internete sızan bir senaryo vardı. Senaryoda Rhaegar ile Lyanna arasında gerçekleşecek bir evliliğin olduğu yazıyordu. Rhaegar zaten evli olduğu için teknik olarak bu durum biraz saçma geliyor ancak sızdırılan bu senaryonun şu ana kadar takır takır işlediğini hatırlatmakta fayda var. Artık durumu nasıl toparlarlar o kadarını bilemiyoruz.

Bildiğimiz tek şey Rhaegar'ın zaten evli olduğunun dizide de gösterilmiş olması. Bildiğimiz gibi Oberyn Martell Rhaegar'ın karısı ve çocuklarının hesabını sormak için King's Landing'e gelmiş ve Dağ ile savaşmış. Hatta bu uğurda ölmüştü…

Rhaegar Targaryen'i Kim Oynayacak?

Rhaegar Targaryen için şimdilik verebileceğimiz tek isim Devin Oliver olarak gözüküyor! Devin Oliver'in, Rhaegar'ın kitaplarda anlatılan tasvirlerine çokça benzediğini söylemek yalan olmaz. Ancak bizim Devin Oliver'ı düşünmemizin sebebi tabiki de bu değil. Devin Oliver, 7. sezon başlamadan çok uzun bir süre önce kendi Instagram hesabından 7. sezonda Game of Thrones'ta oynayacağını bildiren bir mesaj yayınlamıştı. Dizi başlamadan önce de herkes onun Rhaegar olacağını düşünüyordu. Aradan 4 bölüm geçti ve Devin Oliver hala ortalıkta yok. Bu da demek oluyor ki Devin Oliver'ın Rhaegar olarak karşımıza çıkacağı artık kesin gibi.

Yorumlar