Ana sayfa Oyunlar Diğer Oyunlar Riot Games’ten 5 Yeni Oyun Duyurusu!

Riot Games’ten 5 Yeni Oyun Duyurusu!

PAYLAŞ

Dünya’nın en popüler oyunlarından birisi olan League of Legends’ın yapımcısı Riot Games 10. Yıla özel yaptığı yayında tabiri caizse ortalığı kasıp kavurdu.

Gelin hep birlikte bu oyunlara biraz göz atalım.

League of Legends Wild Rift

Riot Games

League of Legends PC sürümünden beklenen beceriye dayalı 5’e 5 PVP oynanışı, mobil platformlar için sıfırdan inşa edilmiş. Oynanışı kolaylaştırılmış ve kontrol panelleri tam parmaklarımıza layık biçimde dizayn edilmiş biçimde bizleri bekliyor.

Bizleri neler bekliyor?

Kötüleri Lux’ın ulti yeteneği ile yok et ya da Yasuo’nun son anda açtığın rüzgâr duvarıyla rakiplerinin planlarını suya düşür. PC sürümünden aşına olduğumuz 40’tan fazla şampiyon mobil sürümde bizleri bekliyor olacak ve diğer şampiyonlar da sırayla oyuna dahil olacak.

Peki Wild Rift ne zaman çıkıyor?

2019 sonundan itibaren alfa ve beta denemeleri olacak. Planlanan tarih 2020 yılını gösteriyor. Mobil sürümün ardından konsol içinde çalışmalara başlanacak.

Team Fight Tactics Mobile

Riot Games

TFT bu yıl çıktığında sevilip sevilmeceği endişe verse de gelen harika tepkilere bakınca bu endişenin yersiz olduğu çok açık ortada. Kalıcı bir mod olarak gelen TFT’ye yatırımlar daha da artacak gibi görünüyor.

Bizleri ne bekliyor?

Yakın bir tarihte gelecek olan güncellemeyle birlikte yılda bir kaç kez şampiyonlar, kökenler, sınıflar ve eşyalar rotasyona sokulacak. (set-1, set-2 vb. şeklinde) Bazı mekanikler yeniden düzenlenip değiştirilecek bazıları ise yeniden tasarlanacak ve oyuna bazı yenilikler eklenecek. İlk sezon seti 3 hafta içinde gelecek ve “Elementlerin Yükselişi” adını alacak. Çöl, zebani ve zehir gibi yepyeni kökenler ve çağırıcılar ve mistikler gibi sınıflar olacak.

Peki bu yenilikler ne zaman gelecek?

22 Ekim günü bütün bu saydığımız yenilikler açık beta sürümüyle oyuncuların karşısında olacak.

Riot Games

Peki Mobil sürümü?

Oyun, gelen yoğun istek üzerine Android ve iOS platformlarına çıkarılacak ve çapraz oynanabilecek. Yani PC oyuncusu ve mobil oyuncu aynı anda, aynı karşılaşmada yer alabilecek. Oyun bu yılın Aralık ayında bir kaç kez beta olarak yayınlanacak ve 2020 yılının başlarındaysa tamamen ücretsiz ve oynanabilir olacak.

Project A

Riot Games

Project A, karakter tabanlı ve taktiksel nişancı tarzında bir oyun olacak. Rekabetçi ve mekaniklere sahip olacak bu oyunda her bir karakter kendine has yeteneklere sahip olacak.

Project A’de bizi neler bekliyor?

Düşük sunucu yenileme hızı(MS) yüzünden meydana gelen sıkıntılar en aza indirilmiş olacak. Yani, rakip benden çıktı ama vuramadım gibi bahanelere yer kalmayacak, bütün MS değerleri özel çalışma yapılacak. En önemli konu ise “hile“. Oyunun geliştirici ekibi hile kullanımına karşı özel kodlar geliştiriyor ve hileye asla müsaade edilmeyecek. Hilesiz bir oyunu kim sevmez ki 🙂

Riot Games

Peki Project A ne zaman çıkacak?

Riot Games oyunun ne zaman çıkacağı ile ilgili kesin bir tarih vermese de 2020 yılı içinde duyurulması ya da açık betaya sunulması bekleniyor.

Legends of Runeterra

Riot Games

Legends of Runeterra, oyunların, toplaması, dizmesi ve oynaması için çok sayıda kartların bulunduğu rekabetçi bir kart oyunu olarak karşımıza geliyor. Runeterra, League of Legends’ın ortaya çıktığı, kendine özgü temaları ve şampiyonları olan birçok eşsiz bölgeyi içeren yerdir. Bu, Legends of Runeterra kartlarına oldukça geniş bir yelpaze sunuyor.

Oyunda, Demacia, Noxus, Freljord, Piltover, Zaun, Ionia ve Gölge Adalar bölgeleri olacak, bu nedenle şampiyonların hepsi Runeterra dünyasından olacak. Bazı karakterler Lig’den aşina olduğumuz şampiyonlar olsa da, bazıları oyunda maalesef yer almayacak.

Runeterra

Peki League of Runeterra ne zaman çıkıyor?

Riot Games oyunu şu an açık beta olarak yayınlada ancak sınırlı sayıda kullanıcıyı kabul ediyorlar.

Project L

Project L

Riot Games tarafından yapılan açıklamalara göre bu dövüş oyunu, dövüş sırasında kullanılabilecek karakterler de League of Legends evreninde bulunan şampiyonları içerecek ancak şimdilik Project L hakkında fazla bilgi olmadığı için hangi şampiyonlar bu oyunda yer alacak bilinmiyor.

Peki Project L ne zaman çıkacak?

Şimdilik bu Project L’in ne zaman çıkacağı ve hangi platformlar için çıkacağı şimdilik bilinmiyor. Anladığımız kadarıyla Project L ve Project A, oldukça erken geliştirilme sürecinde ve bu sebepten ötürü planlanan en yakın tarih 2021.

##########################################################

Daha fazla haber için buraya tıklayın!

Bizi Facebook, Instragram ve Twitter‘da takip ederek, yeni bilgilerden ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Yorumlar