Ana sayfa Dizi / Film Rise of Empires: Ottoman Serisini İnceledik! (Spoilersız)

Rise of Empires: Ottoman Serisini İnceledik! (Spoilersız)

PAYLAŞ

Büyük bir izleyici kitlesinin merakla beklediği Netflix yapımı Rise of Empires: Ottoman sonunda yayına çıktı! Fragmanları büyük bir ilgi ve merak uyandıran dizinin tüm bölümlerini izleyip sizler için inceleme hazırladık. Bu noktadan sonra incelememiz spoiler içermeyecektir.

Genel anlamda diziye puanımız 10 üzerinden 9.6 oluyor. İlk bölümden itibaren dizi sizleri sıkmıyor ve belgesel niteliğinde olması bazı noktalarda ünlü tarihçilerin detaylı açıklamalarda bulunması çok güzel bir şekilde diziye harmanlanmış hem dizi tadında hem de belgesel tadında güzel bir seri bizlere sunulmuş.

Dizi serisi tarihin bilinmeyen yönlerini başarısızlıkları ve başarıları tüm detayları ile bizlere göstermiş. Hepimizin okulda gördüğü ve kimi tarih hocalarımızın gaza gelerek kendini kaptırıp anlattığı bu tarihi olayları somut bir şekilde burada görüyoruz. Savaş oyunları, taktikler ve stratejilerin çok iyi bir şekilde yansıtılması olsun, Dil seçimi ve oyuncuların performansları gerçekten muazzam. Fakat yine de dizi de dil konusunda ufak tefek sürtüşmeler yakalayabiliyorsunuz ve ister istemez Türk ırkının neden İngilizce iletişim kurduğu ve neden Türkçe bir şey görmediğimizi sorgulayabiliyoruz. Fakat yapımcıların bu hamlesinden bu yapımı yerel olarak değil de dünyaya açma hedefleri olduğunu anlayabiliriz.

Oyuncu seçimlerinin ne kadar önemli olduğunu dizi serisi bize çok iyi bir şekilde göstermiş oldu. Daha önce Hakan: Muhafız dizi serisinde yer alan Cem Yiğit Üzümoğlu bu seri de Fatih rolünün hakkını fazlasıyla vermiş. Ayrıca bu zamana kadar yapılan yapımlarda sadece bir tarafa gaz vererek yansıtılan tarafçı anlayış tamamen yıkılmış ve iki tarafa da objektif yaklaşılarak her yönleriyle bizlere somut bir şekilde sunulmuş.

Bizler bu yapımı oldukça beğendik. Gerek objektiflik olsun gerek prodüksüyon ve oyuncu performansları açısından bizden tam puan alıyor. Uzun zamandır beklenen ve tüm beklentiyi karşılayan bu seriyi izlemenizi tavsiye ederiz!

Yorumlar