Ana sayfa Dizi / Film Rogue One: A Star Wars Story Fragman İnceleme

Rogue One: A Star Wars Story Fragman İnceleme

PAYLAŞ

Rogue One A Star Wars Story Teaser Türkçe Altyazılı olarak fragmanı burdan izleyebilirsiniz:

Bölüm IV: Yeni Bir Umut’tan bir yıl kadar öncesini anlatacak olan Rogue One: A Star Wars Story için ilk teaser yayınlandı ve Star Wars hype’ı tekrar diriliverdi. Bu hoş teaser’daki detayları sizlerle paylaşalım dedik.

rogue one-1

Bölüm IV’te gördüğümüz Asi Üssü. Yani gaz devi Yavin’in dördüncü ayı… Massassi Tapınakları olarak bilinen bu yerde üslerini kuran Asilerin, Bölüm IV’te olduğu gibi burada da Yavin 4’ü üs olarak kullanıyorlar. Arkadan gelen seslerden anlaşıldığı kadarıyla baş karakterimizin adı “Jyn Urso” ve İmparatorluk içind pek çok suç işlemiş, belge sahteciliği gibi. İsyan’a katılmasındaki sebep de bununla alakalı olabilir.

felicity-jones-rogue-one

Burada, “Bu bir isyan değil mi? Ben de isyan ediyorum.” diyor. Mon Mothma’nın onu tanımladığı gibi, “pervasız” ve “öfkeli” bir karakterimiz olacak gibi. Sonradan Death Star hakkında bir görev veriliyor ve zaten ana olay da Death Star’ın planlarının çalınmasıyla alakalı. Bu basit teaser bile baş karakteri tanımamız için epey ipucu veriyor aslında.

death-star-rogue-one

Gördüğünüz gibi Death Star’ın inşası bitmek üzere. İmparatorluk fanlarının hype’ını buradan bile duyar gibiyim…

rogue-one--

Bu bir büyük amiral üniformasına benziyor değil mi? Acaba bir büyük amiral mi göreceğiz? Yoksa bu gördüğümüz Tarkin mi? Bana kalırsa Moff üniformasından çok büyük amiral üniformasına benziyor. Tabii “büyük amiral” denen rütbe artık Legends materyali olduğundan Tarkin olması ihtimali de güçlü. Yaşının ve tipinin uyduğu belli.

thrawn
Büyük Amiral Thrawn

Büyük Amiral Thrawn, bir zamanlar resmi olan evrende İmparatorluk’un en yetenekli komutanlarındandı. Üstteki üniformayı da Thrawn’ın giydiğine benzetmek pek de yanlış olmaz.

rogue-one-5

Burada gördüğümüz karakter de oldukça “bad-ass” bir karaktere benziyor. Dövüş sanatlarından anladığını belli ediyor gibi geldi bana. Bakalım nasıl olacak, hep birlikte göreceğiz.

rogue-one-9

Vader mı? Diz çökmesinden Vader olma olasılığı olduğunu söylemek mümkün? Ama ya oradaki Kızıl İmparatorluk Muhafızları? Onlar sadece İmparator oradayken orada olurlar. İmparator’un kendisi ya da eğittiği başka biri olma ihtimali de kuvvetli. Umarım Rebels dizisinde gördüğümüz saçma Inquisitor karakterler değillerdir… Bunu tüm kalbimle umuyorum…

rogue-one-10

“Eğer savaşmaya devam edeceksen, neye dönüşeceksin?” diye soruyor bu abimiz de. Önemli bir karakter olacağının sinyalini vermişler. Zırhlı olmasından da boş bir karakter olmadığını anlamak mümkün.

rogue-one-felicity-jones

Bu sahnede de arkadan Vader nefesini tek ben mi duydum? Sanmıyorum. Zaten dedikodular dönüyordu. Brutal bir Darth Vader göreceğimiz söyleniyordu. Tarihin en karizmatik kötü adamlarından birini sinemada tekrar görmeyi tabii ki isteriz, kim istemez ki? İmparatorluk’un en güçlü dönemlerinden birinde, İmparator’un uygulayıcısı Darth Vader, elbette ki karşılarına çıkabilir kahramanlarımızın…

Fragman gözlerimin dolmasına sebep oldu açıkçası. Death Star planlarının çalınmasından nasıl bir film çıkaracaklarını merak ediyorduk, az da olsa ipucunu almış olduk. Yönetmen de “siyah veya beyaz” değil, “gri bir film” olacak demişti. Bakalım Rogue One bizi tatmin etmeye yetecek mi?

Görünüşe bakılırsa efektler yerinde, düzgün. Hikaye ilgi çekici ve karakterler fena değil gibi duruyor. Star Wars Bölüm VIII ve IX konusunda emin olmasak bile Rogue One’da bir hayalkırıklığı yaşayacağımızı pek sanmıyorum. Ne beklediğimiz belli, konu belli ve her şeyden ötesi Bölüm IV’ün atmosferinin bir benzerini bize tekrar yaşatacaklar… Bekleyip görelim

Yorumlar