Ana sayfa Star Wars Filmler Rogue One Yaklaşırken

Rogue One Yaklaşırken

PAYLAŞ

Geçtiğimiz günlerde Rogue One’ın neredeyse yarısının bu yaz tekrar çekileceği söylenmişti. Bu hafta da Entertainment Weekly dergisinin verdiği yeni bilgilerle birlikte Rogue One hakkında birçok detay ortaya çıktı. Rogue One yaklaşırken heyecan da dorukta.

Şüphesiz ki ortaya çıkan en büyük detay Darth Vader’ın geri dönmesi. Entertainment Weekly, bu haftaki sayısının kapağındaki “Darth Vader Is Back!” başlığıyla bu haberi bize müjdelemiş oldu. Filmin ne kadarında rol alır bilinmez ama Episode IV A New Hope’da bile sadece 12 dakika gözüktüğünü düşünürsek ekranda çok görüneceğini sanmıyorum. Rogue One yaklaşırken Vader’ın heyecanı da kesinlikle artıyor.

vader is back

Ayrıca Vader’ı yine Episode 4-5-6’da seslendiren 85 yaşındaki James Earl Jones seslendirecek.

Jyn Erso

Film hakkında ortaya çıkan diğer bilgiler ise genel olarak karakterler hakkındaydı. Jyn Erso(Felicity Jones), filmin ana karakteri. Kendisi 15 yıldır tek başına seyahat ettiğinden yeraltı dünyası hakkında bilgi sahibi biri. İmparatorluk’la da Asiler’le de başı dertte. Fakat cezasını hafifletmek ve sildirmek için Asiler’e yardım ediyor.

rogue-one

Yapımcı Kathleen Kennedy’e göre, Jyn Erso’nun hikayesi Fransa’nın ikonlaşmış kahramanı Jeanne d’Arc’dan esinlenilmiş.

Diego_Luna_Rogue_One

Cassian Andor

Captain Cassian Andor(Diego Luna) Hakkında en az şey açıklanan karakter belki de Cassian Andor. Açıklandığı kadarıyla kendisi Asi İttifak’ında yüzbaşı. Görmüş geçirmiş bir komutan. Kendisini davasına adayan kararlı birisi. Ayrıca Asi İttifakı’nın en önemli beyinlerinden biri.

chrirrut

Chirrut Imwe

Chirrut Imwe(Donnie Yen) Savaşçı kör bir keşiş. Jedi değil fakat körlüğünün üstesinden gelmek için ruhsal olaylara başvuruyor. İnanış şekli neredeyse eski Jedi Kanunu gibi. Baze Malbus(Jiang Wen) Ağır şekilde zırh kuşanan bir silah ustası ve Chirrut’ın dostu. Ne pahasına olursa olsun Chirrut’ı korumaya kendini adamış birisi. Chirrut’ın neden ruhsal olaylarla haşır neşir olduğu konusunda anlayışlı fakat kendisi bu işlerle pek uğraşmıyor. Tıpkı Han Solo gibi.

bodhi rook

Bodhi Rook

Bodhi Rook(Riz Ahmed) Bodhi, Asiler’in baş pilotu. Öfke dolu, inatçı fakat başladığı işi bitiren müthiş bir pilot. Arkadaşları ona teknik bilgisi yüzünden çok fazla güveniyorlarmış. Ayrıca Asiler için önemli kargo uçuşları yapıyormuş kendisi. K-2SO(Alan Tudyk) Kişilik olarak Chewbacca’ya benzetilen, C-3PO’nun tam zıttı olan bir güvenlik droidi. İnsan/robot ilişkilerine pek önem verdiği söylenemez. Kendisi ağzına geleni söyleyen bir droidmiş. Ayrıca bir droid olmasına rağmen, geçmişe yönelik pişmanlıkları varmış. Bu arada C-3PO’nun Threepio, R2-D2’nun Artoo diye kısaltılması gibi, K-2SO da Kaytoo diye kısaltılıyormuş.

mads2

Galen Erso

Rogue One yaklaşırken en çok merak edilen isimlerden birisi Mads Mikkelsen’ın rolüydü. Galen Erso(Mads Mikkelsen) Hannibal’dan da tanıdığımız Mads Mikkelsen’ın canlandıracağı karakter, soyadından da anlaşılacağı gibi Jyn Erso’nun babası. Kendisi hem İmparatorluğu, hem de Asiler’i hatta ve hatta tüm Galaksi’yi ilgilendiren bilgilere sahip.(Büyük ihtimalle Death Star) Ayrıca kızı Jyn ile uzun zamandır görüşmüyorlarmış.

Ben_Mendelsohn_Rogue_One

Orson Krennic

Director Orson Krennic(Ben Mendelsohn) Rogue One trailerında gördügümüz beyaz üniformalı karizmatik abimiz kendisi. Yine Rogue One trailer’ında gördüğümüz Deathtrooper’lardan oluşan bir takımı komuta ediyor. İmparator’un gözüne girmeye çalışan Krennic, aynı zamanda Darth Vader’ın da öfkesinden kaçınmaya çalışıyor. Ayrıca filmin görsel efekt yönetmeni John Knoll’a göre korkutucu ve zeki biri.

saw1

Saw Gerrera

Saw Gerrera(Forest Whitaker) Saw Gerrera daha önce Clone Wars’un beşinci sezonunda bulunan bir karakterdi. Onderon’da Ayrılıkçılara karşı çıkan isyanda büyük rol oynayan Saw Gerrera hakkında Rogue One’da rol alacağı dışında hiçbir bilgi yayımlanmadı. Paylaşılan bir bilgi de Trailer’da bolca gördüğümüz tropik gezegenin Scariff adlı yeni bir gezegen olduğu. Bilgilere göre Scariff, Death Star’ın inşasına başladığı ve süper derecede korunaklı bir gezegen. Ayrıca Rogue One’da AT-AT’nin kardeşi olan AT-ACT’leri de göreceğiz.

Hatırlatmakta fayda var Rogue One 16 Aralık’ta vizyona girecek. Türkçe altyazılı fragmanını da aşağıya bırakalım.

Yorumlar