Ana sayfa Dizi / Film ''Rogue One''ın Yönetmeni Gareth Edwards Yeni Bir Bilim Kurgu Filmine Hazırlanıyor!

''Rogue One''ın Yönetmeni Gareth Edwards Yeni Bir Bilim Kurgu Filmine Hazırlanıyor!

PAYLAŞ

Yönetmen Gareth Edwards, New Regency için yeni bir bilim kurgu filmi çekmeyi planlıyor! Şu an için bir ismi bulunmayan projenin, yönetmeni ‘’Rogue One: A Star Wars Story’’ sonrasında yönettiği ilk film olmasıyla beraber yine bir bilim kurgu olacak.

Rogue One: A Star Wars Story (2016)

New Regency, Edwards tarafından yazılacak ve yönetilecek bu yeni bilim kurgu filmini üretmek ve finanse etmek için hazırlanıyor. “Rogue One”ın ortak yapımcısı olan Kiri Hart, bu filmde yapımcı olarak görev alacak. Edwards’ın orijinal fikri olan proje yakın gelecekte geçecek.
Kaynaklar senaryo taslağının hazır olduğunu ve stüdyoya ulaştığını söylüyor olsa da konu hakkında henüz bir açıklama bulunmamakta. Edwards çekimlere bu yaz başlamayı umuyor.

Monsters (2010)

Edwards çıkışını; yönettiği, yazarlığını, görüntü yönetmenliğini yaptığı ve yapım tasarımcılığını üstlendiği, bilim kurgu ve gerilim filmi olan Monsters(2010) ile yapmıştı. Film, eleştirmenler tarafından büyük övgü aldı. Edwards düşük bütçesini en iyi şekilde değerlendirdiği için bu filmden büyük bir başarı elde etti. Kısa süre sonra Godzilla efsanesi için bir film çekti ve 2014 yılında çekilen film dünya çapında 524 milyon dolar hasılata ulaştı.
Edwards bir yandan Godzilla serisine devam ederken Lucasfilm tarafından yurt içinde 500 milyon dolardan fazla olmak üzere dünya çapında brüt 1 milyar dolara ulaşacak olan “Star Wars”un seriden bağımsız filmi “Rogue One”ı yönetmeye başladı.

Godzilla (2014)

4 yıl boyunca bir projede yer almayan yönetmen, sonunda yeni bir film için çalışmalara başladı. Yine bir bilim kurgu projesi olan ve ismi henüz açıklanmayan filmin 2021 yılında gösterime girmesi bekleniyor.

Yorumlar