Ana sayfa Animeler Rokka no Yuusha İnceleme

Rokka no Yuusha İnceleme

PAYLAŞ

Yazının başında belirteyim arkadaşlar, şu an animenin devamından haber yok, mangadan devam ediyor seri. Yani böyle yarım kalınca çıldırıyorsanız mangasını okuyun ama “İki haftaya unuturum konu güzel olsun yeter,” derseniz izlemesi zevkli bir animedir Rokka no Yuusha.

Majin (Şeytan Kral) karanlığın derinliklerinden uyandığında, Kader Tanrıçası dünyayı kurtarması için altı kahraman seçip onlara Majin’i yenmesi için güç verir. Bu savaş daha önceleri de olmuştur ama Majin hiçbir zaman tam yenilememiştir. Kahramanların sayısı ise hep 6’dır, 5’e düşmemiş veya 7’ye çıkmamıştır.

rokka-no-yuusha-1

Adlet Mayer isimli baş karakterimiz kendisini ”Dünyanın en güçlü adamı” iddia eder ve Majin uyandığında o da Rokka no Yuusha (Altı Çiçeğin Kahramanları)’na seçilir ve kahramanların buluşma yerine doğru yola çıkar.

rokka-no-yuusha-2

Tüm kahramanlar toplandıklarında ise toplam 7 kişi vardır ve hepsi de kahraman simgesini taşımaktadır. Majin’in ordusunun dünyaya saldırmasını engelleyecek olan aşılamaz bariyer kahramanlar daha içerideyken aktif olmuştur, yani onlar da dışarı çıkıp Majin’i yenmeye gidemezler.

Aralarından birinin hain olduğunu düşünürlerken oklar yavaş yavaş Adlet’in üzerine yönelir. Adlet hayatta kalmak için bir yandan hain olmadığını ispatlamaya çalışırken bir yandan hainin de kahramanları öldürmesini engellemek zorundadır.

Gizem tarzı animeleri seviyorsanız kesinlikle Rokka no Yuusha’ya bakmalısınız.

Yorumlar