Ana sayfa Harry Potter Rowling’den 3 Adet e-Kitap Geliyor!

Rowling’den 3 Adet e-Kitap Geliyor!

PAYLAŞ

Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar’ın filmi, senaryo kitabı; Cursed Child’ın tiyatro oyunu, senaryo kitabı ve son olarak da Rowling’in 6 Eylül’de çıkaracağı Pottermore Presents olarak geçen 3 tane-kitap derken Wizarding World evreninin de gittikçe gelişmek üzere olduğunu mutlulukla takip ediyoruz. Peki biraz da ayrıntıya girelim; nedir bu çıkacak olan 3 tane e-kitap?
Pottermore Presents, küçük boyutlarda; Pottermore arşivlerinden, Rowling’in yazılarından parça parça alınıp toparlanmış , Harry Potter hikayelerinin derinliklerine inen 3 adet lokmalık e-kitaplardır. Seri, Pottermore tarafından bize Harry Potter serisinin iç yüzünü anlama olanağı veriyor.
Kapaklar Miraphora Mira ve Eduardo Lima tarafından-Harry Potter filminin grafik tasarımcıları, aynı zamanda MinaLima olarak bilinen ekip tarafından yapılmış.

Hogwarts: Tamamlanmamış ve Güvenilmez Rehber; sevilen okulun köşelerine bucaklarına iniyor, hayaletler hakkındaki her şeyi; Seçmen Şapka bir öğrencinin binasına karar veremediğinde neler olduğunu anlatıyor.
Hogwarts’dan Güç, Siyaset ve Rahatsız Edici Umacı Kısa Hikayeleri büyücülük dünyasının daha karanlık yerlerini keşfediyor. Sihir Bakanlığı’nın karşılaştığı sorunlardan, Azkaban tutsağı korkusundan ve tamamiyle yepyeni, Rowling’in Horace Slughorn hakkında yazdığı parçadan keyif alın.
Ve son olarak Hogwarts’dan Kahramanlık, Zorluk ve Tehlikeli Hobi Kısa Hikayeleri, Pottermore renkli Hogwarts ekibinden bahsediyor. Sihirli Yaratıkların Bakımı profesörü ve ayrıca Rowling’den yine yepyeni bir yazı olan Minerva McGonagall ve II. Büyücü Savaşı ile alakası hakkında daha keşfedecek çok şey var.
Yani, Büyücülük Dünyası hakkındaki bilgi susuzluğunu gidermek isteyenler için; mesela Black ailesinin evlatlarına neden garip isimler vermesi, bir cadı veya büyücünün nasıl portreye dönüşebildiğini ya da JK Rowling’in Umbridge hakkında gerçekten neler düşündüğünü öğrenmek istiyorsanız doğru adrese geldiniz.

Yorumlar